św. Fidelisa z Sigmaringen, prezbitera i męczennika • św. Jerzego, męczennika

Grzegorza, Fidelisa

Pomoc Boża jest udzielana tylko tym, którzy jej szukają.
Max Lucado

Dz 12, 24 – 13, 5a • Ps 67 • J 12, 44-50 liturgia dnia

04 listopada 2018

04.11.2018r. - XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

– przez całą oktawę od Wszystkich Świętych o godzinie 17.00 odprawiamy nabożeństwo modlitewne za zmarłych. Składa się nań: różaniec, wypominki oktawalne oraz Msza św. za zmarłych.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada: w piątek święto poświęcenia bazyliki laterańskiej; w sobotę wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. W przyszłą niedzielę, 11 listopada, w naszej parafii łączymy obchody święta kościelnego i narodowego. Będziemy świętować Rocznicę Poświęcenia naszego kościoła, a także obchodzić 100 rocznicę odzyskania niepodległości.  O godz. 11.30 będzie uroczysta suma za Ojczyznę. Po sumie będzie krótki koncert pieśni patriotyczno – narodowych w wykonaniu chóru parafialnego. Następnie przemarsz na parafialny cmentarz, gdzie pod przy nagrobku powstańca styczniowego zaniesiemy modlitwy za walczących o wolną Ojczyznę. Złożymy wieńce, zapalimy znicze. Bardzo prosimy by na Narodowe Święto Niepodległości wywiesić na naszych posesjach narodowe flagi.

PRZYPOMINAMY - prosimy, aby usuwając wypalone znicze z grobów naszych bliskich, dokonywać ich selekcji – nie rzucać ich do dużych śmietników ale do pojemników obok z podziałem na lampki szklane i plastikowe.