św. Marka, ewangelisty, święto

Marka, Jarosława

Przyjaźń jest jak dające cień drzewo, pod którym szukam wytchnienia.
Samuel Taylor Coleridge

1 P 5, 5b-14 • Ps 89 • Mk 16, 15-20 liturgia dnia

17 listopada 2018

18.11.2018r. - XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

W  TYGODNIU
– w kalendarzu liturgicznym w tygodniu nadchodzącym przypada:
- w poniedziałek– wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego;
- we wtorek -  wspomnienie ofiarowania NMP;
- w środę –wspomnienie św. Cecylii, patronki chórzystów i organistów;
- w sobotę  - wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy i naszej Parafii.

PRZYPOMINAMY – w przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela w roku kościelnym. Po sumie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa  oraz akt uznania Jezusa Chrystusa za naszego Pana i Króla.

Za dwa tygodnie zacznie się już adwent. W czwartek na mszy o godz. 17:00 będziemy modlić się za nasz parafialny chór oraz p. organistę. W przyszłą niedzielę na mszy o 11:30 będziemy modlić się za kolejarzy.  Koło Górników Gorzkowice informuje, że w dniu 26 listopada 2018 r .odbędzie się Pielgrzymka Górników na Jasną Górę. Osoby chętne do wyjazdu na pielgrzymkę proszone są o kontakt z zarządem koła. W najbliższą sobotę odbędą się spotkania młodzieży przygotowujące do sakramentu bierzmowania : o godz. 9.30 –klasa III Gimnazjum.