Sary, Agnieszki

Przyjaciel to ktoś, przed kim można głośno myśleć.
Epiklet

Dz 9, 31-42 • Ps 116B • J 6, 55. 60-69 liturgia dnia

Średnia zgonu w 2024r. 79,3 l

02 grudnia 2018

02.12.2018r. - I NIEDZIELA ADWENTU

– rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, zaczyna się on  adwentem. Adwent ma podwójny charakter: jest radosny, bo czekamy w nim na Boże Narodzenie; ale jest także czasem poważnym, bo przypominamy sobie podczas niego powtórne przyjście Chrystusa w chwale na Boży sąd.

Już od dziś rozprowadzamy przy parafii świece w ramach akcji „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Świece można nabyć w zakrystii oraz w kancelarii; za małą świecę ofiara 6 zł, za dużą 12 zł.

W  TYGODNIU – od jutra w dni powszednie będziemy odprawiać Roraty – czyli Mszę o Matce Bożej. O godz. 7.00 będą Roraty dla dorosłych, a o godz. 17.00 dla dzieci szkolnych. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie dzieci przed I Komunią św. do licznego udziału w Roratach. Dzieci niech przychodzą z lampionami i lampkami, tak jak to było w poprzednich latach. Za udział w Roratach, dzieci będą otrzymywać specjalne obrazki.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca grudnia. Okazja do spowiedzi tylko dla tych, którzy są w grzechu a odprawiają pierwsze piątki będzie w piątek od godz. 16.30.Pozostali parafianie wyspowiadają się w rekolekcje. Do stałych chorych pojedziemy nie w piątek ale w środę po rekolekcjach.

W sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00 i 17.00.

W przyszłą niedziele. o godz. 15.00 będzie dzień skupienia Żywego Różańca. Spotkanie  modlitewne będzie w kaplicy adoracji.

PRZYPOMINAMY – za tydzień w naszej parafii rozpoczniemy trzydniowe, adwentowe rekolekcje. Ich program wywieszamy dziś w gablotach przed kościołami. Nie będzie za tydzień Mszy na filiach – parafianie z filii przez łączność z macierzystym kościołem przyjdą na Mszę do kościoła parafialnego. Odliczmy się wszyscy na tych rekolekcjach, przystąpmy do adwentowej spowiedzi.

W tym tygodniu będą roznoszone opłatki w następującej kolejności:
Poniedziałek – ul. Przedborska,
Wtorek –ul. 1000-lecia, 3 Maja ,Wysoka, Niska oraz ul. Zielona,
Środa –  Grabostów oraz ul. Piotrkowska,
Czwartek – Żuchowice, oraz ul. Chrobrego, Zygmunta Starego i Jana Kazimierza,
Piątek – Kolonia Żuchowice oraz Galla Anonima, św. Wojciecha i Łokietka,
Sobota – ulice: Przemysłowa, Akacjowa, Jaśminowa, bloki na ul. Przemysłowej oraz Mieszka I, Krzywoustego i Kazimierza Wielkiego.

Wszystkim solenizantom najbliższego tygodnia  Franciszkom, Barbarom życzymy wielu łask Bożych i opieki świętych patronów.

Mamy w sprzedaży KALENDARZ  ROLNICZY 2019.Jest to dobra pozycja na prezent mikołajkowy lub świąteczny. Cena 26 zł.

Zdarzają się przypadki nieuregulowanych Intencji Mszalnych. Prosimy, aby składać za nie ofiarę w miesiącu w którym była odprawiona Msza święta.

Mamy zmianę księży w naszej parafii. Ks. mgr Grzegorz Patek został mianowany proboszczem parafii Maluszyn. Na jego miejsce przyszedł ks. mgr Grzegorz Słaby. Odchodzącemu Księdzu bardzo dziękujemy za przeszło dwuletnią, gorliwą pracę w naszej parafii a zastępującemu go Księdzu życzymy wszelkiej pomyślności w pracy duszpasterskiej w Gorzkowicach.