św. Marka, ewangelisty, święto

Marka, Jarosława

Przyjaźń jest jak dające cień drzewo, pod którym szukam wytchnienia.
Samuel Taylor Coleridge

1 P 5, 5b-14 • Ps 89 • Mk 16, 15-20 liturgia dnia

16 grudnia 2018

16.12.2018r. - III NIEDZIELA ADWENTU

„Prostujcie drogę Pańską”

DZISIAJ – w dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz.10.15 odbędzie się krótkie spotkanie z dziećmi i rodzicami  przed I Komunią św.

W  TYGODNIU – w tym tygodniu spowiadamy przez cały dzień w ramach rekolekcji adwentowych: w poniedziałek i wtorek w Kamieńsku , w środę w Ręcznie, w piątek w Krzemieniewicach a w sobotę w Bęczkowicach. W piątek ,a jest to trzeci piątek miesiąca grudnia, wieczorem odprawimy Mszę św.  o Miłosierdziu Bożym – będzie to Msza zbiorową za zmarłych. Wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

PRZYPOMINAMY – zachęcamy do nabywania świec w ramach akcji CARITAS - pomocy dzieciom z rodzin ubogich. Świece można nabyć  w zakrystii i w kancelarii. Zakup takich świec ozdobi wigilijny i świąteczny stół i będzie równocześnie dobrym uczynkiem wobec ubogich. Mamy jeszcze sporo tych świec ale sądzimy, że wszystkie powinny się rozejść. Nietaktem z naszej strony byłoby to, gdybyśmy  musieli zwrócili niesprzedane świece do Caritas diecezji.

Zapraszamy gorąco wszystkich parafian do uczestnictwa w Roratach – Mszy adwentowej o Matce Bożej.