Bernadety, Julii

Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie.
Maria Skłodowska-Curie

Dz 7, 51 – 8, 1a • Ps 31 • J 6, 30-35 liturgia dnia

Średnia zgonu w 2024r. 79,3 l

23 grudnia 2018

23.12.2018r. - IV NIEDZIELA ADWENTU

W TYGODNIU
– jutro przypada wigilia Bożego Narodzenia. O godz.7-ej rano będzie ostatnia Msza św. Roratnia. Po niej powitanie żłóbka przez dzieci – serdecznie zapraszamy. Nie ma Mszy o godz.17.00.

Pasterki odprawimy według porządku następującego: obie filie o godz. 22.00, w kościele parafialnym o godz.24.00.

We wtorek mamy Uroczystość  Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy o godzinie 7.00. Począwszy od godziny 9.00 odprawimy Msze jak w każdą  niedzielę łącznie z filiami. Taca świąteczna będzie na spłatę ogrzewania kościoła w miesiącu grudniu.

W środę, w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia przypada święto św. Szczepana. Odprawimy Msze święte jak w każdą niedziele. Na sumie i na filiach będzie poświęcenie owsa. W kościele parafialnym na Mszy o godz. 10: 15 odbędą się jasełka w wykonaniu przedszkolaków w Przedszkola Samorządowego.

PRZYPOMINAMY – składamy serdeczne podziękowania dla parafian ofiarodawców, darczyńców i młodzieży z KSM-u za przygotowanie paczek osobom starszym. Bóg zapłać! Dziękujemy też ks. Emilowi, Bartkowi Niedźwieckiemu, Bartkowi Librowskiemu za przygotowanie szopki bożonarodzeniowej. W sposób szczególny dziękujemy Michałowi Derze za namalowanie panoramy Gorzkowic. Słowa podziękowania ślemy również ofiarodawcom choinek do kościoła.

Dzisiejszy świąteczny numer NIEDZIELI zawiera wielostronicowy kalendarz na Nowy Rok oraz płytę z kolędami Ryszarda Rynkowskiego. Cena 10 zł.

Za tydzień w niedzielę 30 grudnia, na mszy o godz. 10:15 oprawę muzyczną kolęd poprowadzi nasza parafialna scholka.

Od środy rozpoczynamy wizytę duszpasterską w domach parafian tzw. ”kolędę”.

Oto porządek kolędy:

Czwartek, 27 grudnia - godz. 9.00
Gorzkowiczki i Józefina – trzech księży, jak co roku.

Piątek, 28 grudnia - godz. 9.00
Czerno, Sobakówek i Sobaków – dwóch księży od obu końców.

Sobota,29 grudnia - godz. 9.00
Plucice i Kolonia Plucice - trzech księży, jak co roku.

UWAGI KOLĘDOWE – prosimy o pojazdy po księży na kilka minut przed rozpoczęciem kolędy. W czasie kolędy poza małymi wyjątkami nie ma Mszy wieczornych. Kancelaria czynna normalnie.