Bernadety, Julii

Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie.
Maria Skłodowska-Curie

Dz 7, 51 – 8, 1a • Ps 31 • J 6, 30-35 liturgia dnia

Średnia zgonu w 2024r. 79,3 l

12 stycznia 2019

13.01.2019r. - ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

Dzisiaj
– przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego – zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Niech ten dzień będzie dla nas okazją do przypomnienia sobie spraw związanych z sakramentem chrztu świętego. Przypominamy, że w naszej parafii chrztów udzielamy w pierwszą niedzielę miesiąca o 11:30 i w trzecią sobotę miesiąca po Mszy św. wieczornej. Rodzice chrzestni mają być świadkami wiary dziecka dlatego mają sami być w wierze katolickiej utwierdzeni i mają według niej żyć. Prawo kościelne wymaga od nich – w zależności od stanu - sakramentu bierzmowania i sakramentu małżeństwa. Osoby żyjące w tzw. wolnym związku, bądź związku cywilnym nie mogą zostać chrzestnymi ponieważ w moralności chrześcijańskiej są tzw. jawnym grzechem. Dlatego prosimy rodziców, by roztropnie dobierali chrzestnych. Wybierajmy dla dzieci imiona świętych i imiona biblijne, nie kierujmy się  w tym tylko świecką modą.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy wzięli udział w naszym parafialnym Orszaku Trzech Króli. Dziękujemy również tym, którzy przyczynili się do przygotowań związanych z Orszakiem: ks. Grzegorzowi Słabemu, p. Agnieszce Kiełek – Białkowskiej, osobom prowadzącym śpiew, młodzieży z KSM, ministrantom i oczywiście jeźdźcom na koniach; panom w roli królów i dziewczynom w roli aniołów. Dziękujemy również dzieciom, które na tę okazję również wcieliły się w rolę aniołów i pastuszków.

Od piątku rozpoczyna się w Kościele Tydzień modlitw o jedność wśród chrześcijan.

Za tydzień w niedzielę na Mszy z udziałem dzieci, odbędą się jasełka w wykonaniu dzieci z przedszkola „Świat Bajek”.

Pragniemy delikatnie przypomnieć, że zobowiązanie do odprawienia Mszy św. wynika wtedy, kiedy została złożona ofiara. Rozumiemy, że w tak zabieganym dziś świecie istnieje możliwość zagubienia kartki z intencją i zapomnienie jej uregulowania przed odprawieniem, dlatego w ramach przypomnienia będzie stosowna adnotacja przy rezerwacji intencji.

Nasza Gminna Orkiestra Dęta zaprasza na uroczysty Koncert Noworoczny w naszym Kościele. W programie usłyszymy najpiękniejsze polskie kolędy i nie tylko. Nasi lokalni artyści pod opieką dyrygenta p. Tomasza Kozubowicza swoją  muzyką zapełnią mury naszej świątyni 26 stycznia – w sobotę o godz. 18:00. Zapraszamy już dziś wszystkich parafian, gości, znajomych do wspólnego kolędowania przy żłóbku Chrystusa Pana i delektowania się przepiękną żywą muzyką.

Zwracamy się z gorącą prośbą Was kochani, do grup modlitewnych - wynikającą z troski o swojego duszpasterza, by podjąć modlitwę i dobrowolne  umartwienie w intencji naszego księdza Proboszcza, prosząc dla niego o dobre zdrowie i potrzebne siły do przezwyciężenia choroby.

Wszechmogący, wieczny Boże, Ojcze i dawco życia, wiekuisty Lekarzu wierzących, spojrzyj na ks. Ryszarda, który choruje. Wejrzyj na jego cielesne i duchowe cierpienia. Udziel mu swojej pomocy, aby, jeśli zgadza się to z Twoją najświętszą wolą, mógł on znowu służyć Tobie i ludziom, do których został posłany. Miłosierny Lekarzu dusz i ciał Twoich dzieci, wysłuchaj nasze prośby zanoszone za chorego, dla którego upraszamy Twoje zmiłowanie, aby odzyskawszy zdrowie złożył Ci dziękczynienie. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Plan wizyty duszpasterskiej na nadchodzący tydzień:

Poniedziałek 14 stycznia 2019r.
1) ksiądz – ul. Warszawska – od początku
2) ksiądz – ul. Warszawska – od końca
1) ksiądz – ul. Św. Wojciecha od nr 15

Wtorek 15 stycznia 2019r.
1) ksiądz – Szczukocice – strona lewa
2) ksiądz – Szczukocice – strona prawa
1) ksiądz – Kol. Bujniczki

Środa 16 stycznia 2019r.
1) ksiądz – ul. Rynek oraz ul. Ogrodowa
1) ksiądz – ul. Przemysłowa domy prywatne

Czwartek 17 stycznia 2019r.
1) ksiądz – ul. Łąkowa
1) ksiądz – Kol. Żuchowice – od początku
2) ksiądz – Kol. Żuchowice – od końca

Piątek 18 stycznia 2019r.
1) ksiądz – ul. Zielona – od ul. Przedborskiej
2) ksiądz – ul. Zielona – od bloku Bujnice
1) ksiądz – ul. Akacjowa, Jaśminowa, Wiśniowa

Sobota 19 stycznia 2019r.
1) ksiądz – ul. Krzywoustego i Jana Kazimierza
2) ksiądz – Kol. Gorzędów