św. Marka, ewangelisty, święto

Marka, Jarosława

Przyjaźń jest jak dające cień drzewo, pod którym szukam wytchnienia.
Samuel Taylor Coleridge

1 P 5, 5b-14 • Ps 89 • Mk 16, 15-20 liturgia dnia

24 marca 2019

24.03.2019r. - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

W TYGODNIU
– jutro wypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień świętości życia. Ponieważ spowiadamy we dwóch kapłanów przez da dni w parafii Kamieńsk, nie będzie Mszy dodatkowej z racji uroczystości. Odprawimy jutro Msze jak co dzień o godz. 7.00 i 17.00.

W sobotę o godzinie 17.00 zostanie odprawiona przez Wspólnotę Przymierza Rodzin Mamre Msza święta o uzdrowienie. Po niej będą do późnych godzin nocnych modlitwy wstawiennicze. Zapraszamy wszystkich chętnych  a także chorych duchowo czy fizycznie.

Za tydzień w naszej parafii rozpoczną się czterodniowe wielkopostne rekolekcje. Poprowadzi je O. Karol dominikanin z Krakowa. W niedzielę będą nauki stanowe – przyjdźmy w miarę możliwości na właściwą dla siebie naukę. Nie będzie Mszy na filiach; parafian z filii przez łączność z macierzystą parafią zapraszamy w tym dniu do kościoła w Gorzkowicach.  Program rekolekcji jest  wywieszony w gablotach. Przez trzy dni od przyszłego poniedziałku będziemy odprawiać Msze rekolekcyjne jak w niedzielę tylko bez Mszy św. o godz. 7.00. Weźmy gorliwy udział w tych rekolekcjach. W przyszły poniedziałek lub wtorek przystąpmy do wielkanocnej spowiedzi; nie odkładajmy spowiedzi  na  później. W rekolekcje mamy możliwość wyboru spowiednika.

PRZYPOMINAMY – na kwiaty do Bożego Grobu zostały złożone następujące ofiary: Galla Anonima – 120 zł., Szczukocice – 210 zł., ul. Łokietka – 95 zł. Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym te ofiary. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na spłatę kosztów ogrzewania naszego kościoła.

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE – za tydzień  w godzinach 10 - 13 przy miejscowej remizie OSP będzie można oddać krew w ramach akcji honorowego krwiodawstwa.