Zesłanie Ducha Świętego, uroczystość

Piotra, Iwa

Duch Święty oświeca nas i wyjaśnia nam głębokość tajemnic Bożej miłości.
bł. Honorat Koźmiński

Dz 2, 1-11 • Ps 104 • Ga 5, 16-25 • J 15, 26-27; 16, 12-15 liturgia dnia

29 września 2019

29.09.2019r. - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU
– od wtorku zaczyna się miesiąc październik. Jest to miesiąc Różańca świętego. W pierwszych dniach będziemy go odmawiać przed Mszą wieczorną o godzinie 17.30. Zachęcamy wszystkich do uczestniczenia w nabożeństwach różańcowych. Obowiązkowo będą w nim uczestniczyć dzieci przed I Komunią świętą. Zbiorą się one we wtorek już o godz. 17.00 i otrzymają w ramach pamiątek pierwszokomunijnych osobiste różańce.

W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i sobota października. W tych dniach właściwe każdemu dniu nabożeństwo połączymy z różańcem. W czwartek od godz. 17.00 będzie spowiedź św. dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania – klasy ósme. W piątek od godz. 17.00 będzie spowiedź dla klas czwartych odprawiające I piątki miesiąca i dla wszystkich chętnych. Do chorych z sakramentami pojedziemy w piątek o godz. 9.00

Ponadto w tym tygodniu przypada :
- w poniedziałek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła,
- we wtorek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła,
- w środę wspomnienie św. Aniołów stróżów,
- w piątek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,
- w sobotę – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

PRZYPOMINAMY – w najbliższą sobotę wspólnota Przymierza Rodzin MAMRE odprawi w naszym kościele o godz. 18.00 Mszę św. o uzdrowienie fizyczne i duchowe. Po niej będą do późnych godzin nocnych modlitwy wstawiennicze. W związku z tym dwie intencje parafialne zamówione na sobotni wieczór, będą odprawione w kaplicy wystawienia o godz. 17.00. Nie będzie w sobotę nabożeństwa różańcowego.

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE – w piątek o godz. 19.00 w miejscowym Domu Kultury z koncertem Zwycięska Polska wystąpi Jan Pietrzak. Wstęp wolny.