3 Niedziela Adwentu

Floriana, Olimpii

„W swoim życiu najpiękniejszą i spontaniczną radość widziałem u osób bardzo ubogich, które na niewiele mogą liczyć. ”
papież Franciszek

Iz 61, 1-2a. 10-11
Łk 1
1 Tes 5, 16-24
J 1, 6-8. 19-28

Odeszli do Pana w 2017r.

Średnia zgonu w 2017r. 75 l

ŻYWY RÓŻANIEC

To jedna z najpopularniejszych grup modlitewnych istniejących w parafiach. Stowarzyszenie „Żywego Różańca” zostało założone w 1826 r. w Lyonie przez Sługę Bożą Paulinę Jaricot, która chciała uczynić różaniec modlitwą wszystkich ludzi. Różaniec Najświętszej Maryi Panny, który pod natchnieniem Ducha Świętego rozwinął się stopniowo w drugim tysiącleciu, to modlitwa umiłowana przez licznych świętych. Jest on streszczeniem Ewangelii, przeżycia układają się w całokształt tajemnic różańcowych. Podczas rozważań przed oczyma naszej duszy przesuwają się główne momenty z życia Jezusa Chrystusa.

Parafialne Koło Żywego Różańca liczy 8 „Róż” - tj. 160 członków. Na czele każdej „Róży” stoi zelatorka, odpowiedzialna za zmianę tajemnic oraz ciągłość modlitwy różańcowej. Członkinie „Żywego Różańca” zobowiązane są m.in. do:

- wiernego odmawiania i rozważania codziennie wyznaczonej tajemnicy różańcowej,
- udziału w comiesięcznych nabożeństwach,
- szerzenia czci Matki Najświętszej przez przykład własnego życia,
- udziału w pogrzebie członkini danego Koła.

Grupą „Żywego Różańca” opiekuje się moderator parafialny. Radę „Żywego Różańca” tworzy osiem zelatorek. Zarząd pod przewodnictwem moderatora kieruje pracami Rady, organizuje spotkania, wyjazdy i udział w pogrzebach. Każda „Róża” obiera sobie patrona i z racji jego wspomnienia zamawia Mszę św. w intencji członkiń danego Koła.

Co miesiąc odbywają się spotkania w kościele parafialnym i kaplicach filialnych. Po Mszy św. ks. opiekun zapowiada papieską intencję Apostolstwa Modlitwy, wygłasza konferencję, modlimy się dziesiątką różańca oraz omawiamy najważniejsze aktualne sprawy organizacyjne. Wszystkie „Róże” włączają się również w całodzienne adoracje Najświętszego Sakramentu, błagając o Miłosierdzie dla grzeszników.