Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, wspomnienie

Eustachego, Filipiny

Nie zniechęcaj się, jeżeli nie wszystko wychodzi ci tak, jak tego pragniesz.
św. Ojciec Pio
Czytania

Ezd 1, 1-6 • Ps 126 • Łk 8, 16-18 liturgia dnia

Transmisja na żywo

Niedziele i Święta
Msza Święta - godz.11.30

Odeszli do Pana w 2021r.

Średnia zgonu w 2021r. 69,7 l

PREKANA

Kościół towarzyszy rodzinie chrześcijańskiej w jej drodze. I jak każda żywa rzeczywistość, rodzina jest powołana do rozwoju i wzrostu. Po przygotowaniu w okresie narzeczeństwa i po zawarciu sakramentu małżeństwa dwoje ludzi rozpoczyna swą codzienną wędrówkę w kierunku stopniowego urzeczywistniania wartości i obowiązków małżeństwa (Jan Paweł II, adhortacja apostolska Familiaris consortio, 65).

W dalszej części adhortacji, mówiąc o przygotowaniu do małżeństwa, Papież podkreśla, że w naszych czasach konieczne jest przygotowanie młodych do małżeństwa i życia w rodzinie. W obliczu zagrożeń, jakie dzisiaj istnieją, młodzi „tracą z oczu właściwe widzenie hierarchii wartości" i nie mają pewnych kryteriów postępowania, nie potrafią sprostać nowym trudnościom, ani ich rozwiązać. Stąd istnieje potrzeba przygotowania do małżeństwa i życia w rodzinie przez Kościół, który jest nauczycielem wiary i obyczajów. Kościół po Soborze Watykańskim II zobowiązuje biskupów do zakładania Duszpasterstwa Rodzin w swoich diecezjach. Przygotowanie to ma na celu uzupełnienie i pogłębienie religijnej formacji oraz psychologicznego przygotowania obejmującego relacje międzyosobowe. Podczas nauk poruszane są zagadnienia dotyczące metod planowania rodziny uznanych przez Kościół, zgodnych z Bożym planem stwórczym. Drugim ważnym tematem jest sprawa wychowania dzieci w rodzinie chrześcijańskiej, opartej na Bogu i Kościele. To bezpośrednie przygotowanie do małżeństwa odbywa się w naszej diecezji we wszystkich parafiach pod nazwą PRE-KANA. Zachęcamy młode pary, aby brały udział w przygotowaniach do sakramentu małżeństwa i współdziałały z Kościołem w rozwoju modelu rodziny chrześcijańskiej.

Zgodnie z rozporządzeniem J.E. ks. abp Wacława Depy nastąpiła rejonizacja nauk przedmałżeńskich. Dla naszych parafian miejscem spotkań narzeczonych jest parafia pw. Św. Lamberta w Radomsku.

Dane kontaktowe:

www.nazaret.pro/radomsko