św. Jana Kapistrana, prezbitera św. Józefa Bilczewskiego, biskupa

Marleny, Honorata

„Bóg nie zszedł na ziemię, aby wyjaśnić czy znieść cierpienie, ale by napełnić je swoją obecnością. ”
Paul Claudel

Rz 4, 20-25
Łk 1

Odeszli do Pana w 2017r.

Średnia zgonu w 2017r. 75,4 l

22.10.2017r. - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ
– w dniu dzisiejszym w Kościele rozpoczynamy obchody Tygodnia Misyjnego pod hasłem „Idźcie i głoście”. Modlimy się za misjonarzy i misjonarki, szczególnie za tych z naszej diecezji i parafii. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby misji.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada: w sobotę -  święto św. Apostołów Szymona  i Judy  Tadeusza, a także rocznica ustanowienia diecezji częstochowskiej w 1925 r. W modlitwie Powszechnej uwzględnimy okolicznościowe wezwanie za naszą diecezję a po Komunii św. odśpiewamy hymn dziękczynny Te Deum.

PRZYPOMINAMY – w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii wizytację kanoniczną. Przeprowadzi ją ks. Biskup Antoni Długosz. Ksiądz Biskup przyjedzie na Mszę św. o godz.9.00. Po Mszy spotka się z członkiniami Żywego Różańca – niech przyjdą wszystkie panie. Na Mszy świętej o godz. 10.15 Ksiądz Biskup spotka się z dziećmi całej parafii. Po tej Mszy z kolei spotka się w zakrystii z liturgiczną służbą ołtarza. Na sumie będzie bierzmowanie naszej młodzieży. Młodzież idąca do bierzmowania będzie mieć w sobotę o godz. 9.00 generalna próbę liturgii sakramentu. Po niej ok. godz.10.00 będzie spowiedź, także i dla świadków bierzmowania.

Coraz bliżej Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Przypominamy o tym, by sprzątając na grobach bliskich zadbać o porządek na cmentarzu wynosząc śmieci do śmietników. Prosimy o segregowanie śmieci.

Przyjmujemy na wypominki - chciejmy naszą modlitwą pomóc duszom naszych bliskich zmarłych. Wypominki jednorazowe i oktawalne  prosimy wypisać na kartkach, które znajdują się na stolikach za ławkami.

W nocy z soboty na przyszłą niedzielę jest zmiana czasu. Cofamy zegarki o godzinę. Nabożeństwa będą o ustalonej porze ale według nowego czasu.