św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła

Alberta, Leopolda

„Przebaczyć to znaczy nie mścić się; nie odpłacać złem za zło. To znaczy kochać.”
Lew Tołstoj

Flm 7-20

Średnia zgonu w 2018r. 74 l

11.11.2018r. - XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ
– obchodzimy podwójną uroczystość: rocznicę poświęcenia naszej parafialnej świątyni oraz setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości .Obchody  tej drugiej uroczystości rozpoczniemy sumą za Ojczyznę, następnie wysłuchamy koncertu pieśni narodowo-patriotycznych. Po nim udamy się na miejscowy cmentarz pod pomnik powstańca styczniowego. Serdecznie zapraszamy. W dniu dzisiejszym  obchodzimy też X Dzień Solidarności Kościołem Prześladowanym.

W  TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w tygodniu nadchodzącym przypada :
- w poniedziałek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika,
- we wtorek– wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna pierwszych męczenników polskich,
- w sobotę – wspomnienie św. Elżbiety węgierskiej, zakonnicy,

Najbliższy piątek jest trzecim w miesiącu i jest poświęcony Miłosierdziu Bożemu. O godzinie 17.00 odprawimy uroczyście Mszę zbiorową z Mszy pogrzebowych, odmówimy przy wystawionym Najświętszym sakramentem Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

PRZYPOMINAMY – za tydzień na Mszy świętej o godzinie 10.15 odbędzie się uroczyste przyjęcie dziewczynek do scholii parafialnej oraz powołanie animatora muzycznego.