bł. Czesława, prezbitera, wspomnienie

Czesława, Hieronima

„Pożyteczna praca jest zawsze cicha i niezauważalna.”
Lew Tołstoj

Iz 38, 1-6. 21-22. 7-8
Iz 38
Mt 12, 1-8

Średnia zgonu w 2018r. 73,2 l

Strona 1 z 2  > >>

15.07.2018r. - XV NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ – w dniu dzisiejszym nasza parafialna pielgrzymka wchodzi na Jasną Górę. Pielgrzymi wraz z przybyłymi do Częstochowy parafianami utworzą paradę wdzięczności za niepodległość Polski. W poniedziałek – czyli jutro – o godz.9.00 w kaplicy Cudownego Obrazu będzie odprawiona Msza św. odpustowa z racji M.B. Szkaplerznej. Gorąco zapraszamy parafian do wzięcia udziału i złączenia się we wspólnej modlitwie. Niech to będzie nasz gorzkowicki dzień na Jasnej Górze. Po Mszy na wałach jasnogórskich będzie odprawiona Droga krzyżowa. Powrót pielgrzymki w środę ok. godz.18.45.Tradycyjnie wyjdźmy im na spotkanie, okazując wdzięczność , że podjęli trud pątniczy, by wyprosić łaski dla całej parafii. Zachęcamy witających, by dołączyli do kolumny pielgrzymów zdążających do kościoła.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca,   który jest poświęcony Miłosierdziu Bożemu. O godzinie 18.00 odprawimy Mszę zbiorową do Bożego Miłosierdzia. W przyszłą niedzielę  po Mszach o godz. 9.00 i 11.30  w związku ze zbliżającym się wspomnieniem św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących będzie błogosławieństwo pojazdów mechanicznych oraz modlitwy za kierowców i podróżujących o bezpieczną jazdę i podróż. Prosimy podjechać swymi pojazdami na Mszę św. i ustawić się na placu kościelnym i w pobliżu kościoła.

PRZYPOMINAMY – czas wakacji a w związku z tym zmniejszony nadzór nad czasem wolnym dzieci i młodzieży zmuszają do podjęcia apelu o nie używanie jakichkolwiek środków i substancji działających na układ nerwowy. Chodzi szczególnie o narkotyki i tzw. dopalacze. Te ostatnie są szczególnie groźne. Efektem stosowania dopalaczy może być uszkodzenie mózgu, serca, wątroby i nerek a w konsekwencji niedyspozycja całego organizmu prowadząca do śmierci. Apelujemy więc do wszystkich młodych ludzi:
- nie dajcie się namówić na użycie dopalaczy,
- nie ulegajcie pokusie zakupu dopalaczy,
- zachowajcie zdrowy rozsądek i czujność przy zawieraniu nowych znajomości.