2 Niedziela Wielkiego Postu

Wiktora, Cezarego

„Nawrócić się to nauczyć się kochać.”
Marek Dziewiecki

Rdz 22, 1-2. 9-13. 15-18
Ps 116B
Rz 8, 31b-34
Mk 9, 2-10

Średnia zgonu w 2018r. 77,9 l

25.02.2018r. - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

DZISIAJ
– o godz. 17.00 odprawimy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy parafian na to nabożeństwo. Dziś modlimy się za misjonarzy i misjonarki/Dzieło Ad Gentes - dla narodów/.Po Mszach zbieramy do puszek ofiary  z przeznaczeniem dla misjonarzy.

W TYGODNIU
– w środę mija 5 lat odkąd Ojciec święty Benedykt XVI zakończył swój pontyfikat i przeszedł na emeryturę. W modlitwie powszechnej będzie stosowne wezwanie, aby Benedykt XVI cieszył się zawsze błogosławieństwem Boga i życzliwością ludzi, a zasiane przez niego ziarno słowa wydawało owoce w życiu wszystkich wiernych.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca marca. Z tej racji będzie spowiedź w piątek od godz.16 tylko dla tych, którzy chcą przyjąć Komunię w I piątek, pozostali parafianie wyspowiadają się w zbliżające się rekolekcje wielkopostne. Do stałych chorych w tym miesiącu nie pojedziemy w pierwszy piątek ale tuż po rekolekcjach.

PRZYPOMINAMY
– za dwa tygodnie zaczną się w naszej parafii wielkopostne rekolekcje. Tak jak co roku, tak i w tym, przygotowujemy w kopertach dla każdej rodziny program tych rekolekcji. Będzie on w najbliższym czasie dostarczony do każdego domu.
Zwracamy się z serdecznym apelem, aby we wszystkich rejonach parafii przeprowadzić zbiórkę ofiar pieniężnych do puszek z przeznaczeniem na kwiaty do ciemnicy i Bożego Grobu.
W najbliższy wtorek o godz.18.30 będzie w kościele zebranie rodziców dzieci pierwszokomunijnych, po nim o godz. 19.00 w salce odbiór gotowych strojów na I Komunię.
W minionym tygodniu wyposażyliśmy kaplicę cmentarną w nowe, dębowe ławki. Stoją na chórze kaplicy. Będzie je można obejrzeć podczas pogrzebu.