św. Jana Kapistrana, prezbitera • św. Józefa Bilczewskiego, biskupa

Marleny, Honorata

Nauczyciel oddziałuje na wieczność; nigdy nie może powiedzieć, gdzie kończy się jego wpływ.
Henry Adams

Ef 3, 2-12 • Iz 12, 2-5 • Łk 12, 39-48 liturgia dnia

Średnia zgonu w 2024r. 77,6 l

20.10.2024r. - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

– przed tygodniem w niedzielę papieską parafianie złożyli kwotę 2.900 zł na Papieski Fundusz Stypendialny, na wykształcenie niezamożnej młodzieży. Serdecznie dziękujemy!

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada:
- we wtorek – wspomnienie św. Jana Pawła II papieża
W najbliższy piątek o godz. 19.00 będzie na Pociesznej Górce odprawiona Droga Krzyżowa.

PRZYPOMINAMY – coraz bliżej Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Przypominamy o tym, by sprzątając na grobach bliskich zadbać o porządek na cmentarzu wynosząc śmieci tylko do śmietników.
Przyjmujemy już na wypominki – chciejmy  modlitwą pomóc duszom naszych bliskich zmarłych. Wypominki jednorazowe i oktawalne prosimy wypisać na kartkach, które znajdują się na stolikach za ławkami. Ułatwi to nam ich przyjmowanie. Ofiary z racji wypominek nie zmieniają się wobec poprzedniego roku.
Za tydzień po sumie cztery wsie parafii naszej odbiorą obrazy Matki Bożej Częstochowskiej, które będą peregrynować po rodzinach parafii. Są to wsie : Grabostów, Dąbrowa, Bukowina  i Komorniki. Prosimy aby sołtysi koordynowali peregrynacje obrazów.
Najbliższa taca inwestycyjna będzie w naszej parafii zbierana 1 listopada we Wszystkich Świętych na cmentarzu.