Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera,
Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, wspomnienie

Eustachego, Filipiny

„Wiele tracimy wskutek tego, że przedwcześnie uznajemy coś za stracone.”
Johann Wolfgang Goethe

1 Kor 15, 1-11

Średnia zgonu w 2018r. 73,6 l

16.09.2018r. - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ
– od dziś w Kościele trwa Tydzień Wychowania. Uwrażliwiamy się na sprawy wychowania młodego pokolenia i modlimy się za wychowanków i wychowujących. Rodzice winni uświadomić sobie bardziej obowiązek wychowania swych dzieci wynikający z chrztu świętego, dzieci zastanowić się nad koniecznością posłuszeństwa rodzicom i wychowawcom a młodzież nad swym samowychowaniem i  rozwojem duchowym. Dziś na Mszy o godz.10.15 poświęcimy tornistry i przybory szkolne dzieciom klas I.

W TYGODNIU – we wtorek przypada święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona dzieci i młodzieży – zapraszamy ich na Mszą wieczorną; w piątek święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. W piątek o godz.18 odprawimy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Złożą się nań Msza zbiorowa o Miłosierdziu Bożym za zmarłych oraz koronka do Bożego Miłosierdzia przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

PRZYPOMINAMY – w sobotę 22 września o godzinie 18.45 odbędzie się spotkanie organizacyjne z pielgrzymami w Bieszczady. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz.10.15 spotkanie z rodzicami dzieci klas III przed I Komunią świętą.  Serdecznie  dziękujemy pieszym pielgrzymom na Jasną Górę za zakupienie zestawu krótkofalówek ułatwiających kierowanie ruchem na pielgrzymkach. Podziękowanie kierujemy też ku grupom które włączyły się w adorację podczas doby eucharystycznej: były to: Oaza seniorów, KSM oraz Róże Żywego Różańca. Na kostkę brukową którą ostatnio wyłożyliśmy na cmentarzu parafialnym złożyli ofiary: Krawczyk Wiesław - 100 zł., Pechta Wacław - 150 zł, Pechta Henryk - 50 zł, dwie anonimowe  ofiary na kwotę 150 zł. Bóg zapłać!