św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy

Katarzyny, Erazma

„Chciałem zmienić świat. Doszedłem do wniosku, że mogę jedynie zmienić samego siebie.”
Aldous Huxley

Ap 15, 1 - 4
Łk 21, 12 - 19

Transmisja na żywo

Niedziele i Święta
Msza Święta - godz.11.30

Odeszli do Pana w 2020r.

Średnia zgonu w 2020r. 70,7 l

22.11.2020r. - NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA

DZISIAJ
– Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela w roku kościelnym. Po sumie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa  oraz akt uznania Jezusa Chrystusa za naszego Pana i Króla. Nasz Pan Jezus Chrystus zakrólował z krzyża jako jedyny władca, który bierze na siebie grzechy swych poddanych. Uwielbiajmy naszego Króla i przyjmijmy Jego władzę, bo Jego panowanie nigdy nie przeminie, a Jego Królestwo nie ulegnie zagładzie.

W TYGODNIU - W kalendarzu liturgicznym przypada:
- wtorek wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i towarzyszy.
- środa rocznica święceń biskupich Abp. seniora Stanisława Nowaka. Pamiętajmy o naszym pasterzu w prywatnych modlitwach prosząc dla niego o łaskę zdrowia powierzając go opiece Matki Bożej.

PRZYPOMINAMY – W zakrystii do nabycia KALENDARZ ROLNIKA w cenie 25 zł. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się czas Adwentu – ten niezwykły okres ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystość Narodzenia Pańskiego. Równocześnie przygotowuje nas na Jego powtórne przyjście w chwale. Przeżyjmy ten czas właściwie, otwierając się na słowa proroka Izajasza kierowane do nas w liturgii. Szczegółowy program Adwentowego oczekiwania i naszej wspólnej modlitwy zostanie podany za tydzień.