św. Anzelma, biskupa i doktora Kościoła

Anzelma, Feliksa

„Człowiek dla człowieka winien być rzeczą świętą.”
Seneka Młodszy

Dz 9, 31-42
Ps 116B
J 6, 55. 60-69

Średnia zgonu w 2018r. 76 l

15.04.2018r. - III NIEDZIELA WIELKANOCY

DZISIAJ
– dzisiejsza niedziela jest niedziela biblijną i rozpoczyna ona w kościele X Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Jego celem jest zgłębienie tajemnic Bożego Słowa. Tydzień Biblijny ma również na celu zainteresowanie i zmobilizowanie katolików do czytania Pisma świętego. Dwa pytania chcemy postawić dziś naszym wiernym : czy mamy w domu Pismo święte? Czy często do niego zaglądamy?

W TYGODNIU – jutro o godz. 13.00 odbędzie się pogrzeb śp. Tadeusza Woźniaka ojca naszego księdza rodaka ks. Roberta Woźniaka. Pogrzeb odbędzie się wyjątkowo w kościele, bo przyjedzie wielu księży do koncelebry, których w kaplicy cmentarnej byśmy nie pomieścili. Uroczystościom pogrzebowym przewodniczył będzie ks. biskup Andrzej Przybylski.

Piątek najbliższy jest trzecim w miesiącu i poświęcony jest Miłosierdziu Bożemu. Wieczorem odprawimy Mszę zbiorową za zmarłych i wobec Najświętszego Sakramentu odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.

PRZYPOMINAMY – przeżywany przez nas obecnie miesiąc kwiecień jest miesiącem narodowej pamięci. Naród tracący pamięć, traci życie. Przywołujmy więc na pamięć owych sławnych mężów, którzy tworzyli historię naszej ziemi i naszego narodu. Niech domy nasze będą tym miejscem, gdzie młode pokolenie poznaje prawdziwe dzieje i uczy się szacunku do ojczystej historii.

Zachęcamy parafian do kupienia i poczytania dzisiejszego numeru diecezjalnego tygodnika NIEDZIELI.

KOTKÓW – ponieważ w tym roku odpust ku czci Matki Bożej Fatimskiej zbiegł się z terminem I Komunii świętej postanowiliśmy przełożyć nasz odpust i obchodzić go tydzień wcześniej tj. 6 maja o godz. 14.00.