Myśl dnia

Dziś obchodzimy

św. Franciszka z Asyżu, wspomnienie obowiązkowe

Imieniny

Franciszka, Rozalii

Myśl dnia
Naucz się uszczęśliwiać tych, których znasz.
św. Franciszek z Asyżu
Czytania

Ne 2, 1-8 • Ps 137 • Łk 9, 57-62 liturgia dnia

Transmisja na żywo

Niedziele i Święta
Msza Święta - godz.11.30

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

01.10.2023r. - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA


DZISIAJ
–  o godz.16.30 odbędzie się pierwsze Nabożeństwa Różańcowe. W miesiącu październiku o godz. 17.15 przed Mszą św. Nabożeństwo Różańcowe, wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. Zachęcamy wszystkich do odmawiania tej Maryjnej modlitwy. Dzieci , które przygotowują się do I komunii św. otrzymają jutro swoje pierwsze różańce w ramach pamiątek komunijnych. Wszystkie dzieci zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe w poniedziałki i czwartki.  Różaniec rozpoczynamy o godz. 17.15

W kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada:
- Poniedziałek: Wspomnienie św. Aniołów Stróżów
- Środa: Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
- Czwartek: Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej
- Sobota : Wspomnienie N.M.P Różańcowej

Również w sobotę 07.10.2023r. bezpośrednio po nabożeństwie odprawimy Msze św. w int. Piotrkowskich Powstańców, po mszy św zapraszamy na koncert patriotyczny w naszym Domu Kultury.

W tym tygodniu przypada również I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W tych dniach właściwe każdemu dnia nabożeństwo połączymy z Różańcem w piątek od godz. 16.30  spowiedź dla dzieci klas IV odprawiających I-sze piątki miesiąca, młodzieży i wszystkich chętnych. Do chorych z sakramentami pojedziemy w piątek  o godz. 9.00 rano.

Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne w Częstochowie zwraca się do nas z prośbą o przeprowadzenie jesiennej zbiórki płodów rolnych: zboża, warzyw i ziemniaków. Klerycy po te dary przyjadą w poniedziałek 09. 10.2023r. Prosimy aby zbiórkę przeprowadzić w sobotę 07.10.2023r.

PRZYPOMINAMY – za odmówienia różańca w miesiącu październiku w kaplicy, kościele, wspólnocie, rodzinie każdy wierny może otrzymać odpust zupełny.

© 2022 Parafia NSPJ w Gorzkowicach