Danieli, Julii

„Doświadczenie płynące z naszych błędów czyni nas lepszymi.”
Anatole France

Iz 40, 1-11
Mt 18, 12-14

Odeszli do Pana w 2019r.

Średnia zgonu w 2019r. 72,4 l

08.12.2019. - II NIEDZIELA ADWENTU

DZISIAJ
– 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Dziś rozpoczynamy trzydniowe rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je O. Norbert Lis dominikanin z Poznania . Dziś w parafii Msze św. tylko w kościele parafialnym jak w każdą niedzielę. Przez dwa najbliższe dni odprawiać będziemy Msze św. w godzinach  7.00, 9.00, 11.00, 15.30 i 17.00. Roraty dla dzieci w rekolekcje będą o godz.15.30.Przez dwa dni mamy okazje do spowiedzi adwentowej – będą księża z całego dekanatu.  Gorąco zapraszamy. Do  obłożnie chorych pojedziemy z sakramentami w piątek. Prosimy ich zgłaszać  w zakrystii nie w kancelarii, bo kancelaria w czasie rekolekcji jest nieczynna. Pogódźmy nasze codzienne zajęcia z rekolekcjami. Przyjdźmy do kościoła, zachęćmy do tego naszych domowników!

Rozprowadzamy przy parafii świece w ramach akcji „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Świece można nabyć przy wyjściu w kościele oraz w zakrystii; za małą świecę ofiara 7 zł, za dużą 15 zł. Pomagamy w ten sposób dzieciom z ubogich rodzin.

W  TYGODNIU – w środę po rekolekcjach o godz. 9.00 odprawimy Mszę za naszych bliskich zmarłych.

Opłatki wigilijne roznoszone będą w tym tygodniu w następującym porządku:
Środa – ul. Warszawska, Łąkowa, Słowackiego, Szkolna, Kwiatowa, Nowa oraz Królowej Jadwigi,
Czwartek – ul. Częstochowska oraz ul. Piotrkowska,
Piątek – ul. Rynek, Żabia, Cmentarna, Ogrodowa, Polna.
Sobota – Bujnice, Kolonia Bujnice,  Bujnice Kombinat, Bujnice Blok.

PRZYPOMINAMY – mamy jeszcze w sprzedaży za 27 zł. w formie dużej książki KALENDARZE ROLNIKÓW na 2020 r. Może to być dobry prezent mikołajkowy lub pod choinkę.

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE – Stowarzyszenie Klub Seniora w dniu 15 grudnia organizuje wyjazd do Zakościela na przedstawienie multimedialne „Podróż do Betlejm”. Koszt wyjazdu to 20 zł. Zapisy do 12 grudnia u p. Ewy Komali.