Myśl dnia

Dziś obchodzimy

25 Niedziela Zwykła Dzień Środków Społecznego Przekazu

Imieniny

Eustachego, Filipiny

myśl dnia
„Ludzkich postępków nie wyśmiewać, nie opłakiwać, nie potępiać, lecz zrozumieć.”
Baruch Spinoza
czytanie

Iz 55, 6 - 9
Ps 145
Flp 1, 20c - 24. 27a
Mt 20, 1 - 16a
liturgia dnia

Transmisja na żywo

Niedziele i Święta
Msza Święta - godz.11.30

Nekrologi (0)

Odeszli do Pana w 2020r.

Średnia zgonu w 2020r. 71,7 l

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

20.09.2020r. - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA


DZISIAJ
– w dzisiejszą niedzielę kończymy obchód Tygodnia Wychowania. Pamiętajmy o kształtowaniu dobrych postaw w młodym pokoleniu przez świadectwo życia wobec swoich dzieci. Dzisiaj świat potrzebuje świadków wiary i miłości oraz niosących dobre wartości. Rodzice są pierwszymi nauczycielami i świadkami w wychowywaniu dzieci i młodzieży. Niech zatem proszą św. Rodzinę o wsparcie duchowe.

Dzisiaj obchodzimy dzień środków Społecznego Przekazu. Módlmy się ,abyśmy  umieli w sposób właściwy korzystać z prasy, radia telewizji i internetu. Abyśmy korzystali z nich w sposób krytyczny, bo one nie zawsze dobrze formułują nasze sumienia. Modlimy się dzisiaj też za pracowników mediów, by byli strażnikami prawdy i chrześcijańskiej miłości.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym we tym tygodniu wypada:
- w poniedziałek - święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty,
- w środę - wspomnienie św. O.Pio  z Pietrelciny, prezbitera.
W sobotę o godz.12.00 pierwszą w tym roku szkolnym katechezę przed bierzmowaniem będzie mieć  młodzież klas: VII i VIII.

PRZYPOMINAMY – około pół roku zwracaliśmy się do parafian z prośbą o to, aby śmieci z cmentarza zabierać do siebie. Prośba ta przeszła bez skutku. Ostatnio wywieźliśmy trzy kontenery śmieci o wadze 21 ton płacąc 13.tys.zł. Ileż by można zrobić za to w parafii inwestycji czy remontów. Dlatego zwracamy się jeszcze raz do parafian z prośbą o zabieranie śmieci z grobów do siebie. Takie na przykład duże stojące wieńce można by w gospodarstwie rozebrać i spalić. My śmieci w śmietniku cmentarnym palić nie możemy. Bardzo gorąco jeszcze raz prosimy, by zadać sobie trochę trudu i wywieź samemu śmieci z cmentarza.

© 2020 Parafia Rzymskokatolicka Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gorzkowicach