św. Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa

Hildegardy, Roberta

„W życiu wybierać musimy między łatwą porażką a trudnym zwycięstwem.”
Ks. Marek Dziewiecki

1 Tm 3, 1-13

15.09.2019r. - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ
– rozpoczyna się triduum do św. Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodzieży.

W  TYGODNIU – w nadchodzącym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada:
-  w poniedziałek wspomnienie św. męczenników: Korneliusza Papieża i Cypriana Biskupa,
- w środę święto Św. Stanisława Kostki, Zakonnika – Patrona Polski,
- w piątek wspomnienie Św. Męczenników: Andrzeja Kim Prezbitera i Towarzyszy,
- w sobotę święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty

Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii  św. odbędzie się 21 września (w sobotę) po Mszy św. wieczornej w salkach przy plebani. Serdecznie zapraszamy!

W sobotę 21 września o godz. 10.00 zbiórka ministrantów w salce parafialnej. Zachęcamy chłopców do wstąpienia w szeregi liturgicznej służby ołtarza.

PRZYPOMINAMY – najbliższy piątek jako trzeci w miesiącu jest poświęcony kultowi Miłosierdzia Bożego. O godzinie 18 odprawimy Mszę św. zbiorową za zmarłych do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy  św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.