Świętych męczenników Augustyna Zhao Rong, prezbitera, i Towarzyszy

Weroniki, Zenona

„Życie nie jest ani proste, ani skomplikowane, ani jasne, ani ciemne, ani logiczne, ani pełne sprzeczności. Życie po prostu jest.”
Antoine de Saint-Exupéry

Oz 11, 1 - 4. 8c - 9
Mt 10, 7 - 15

Transmisja na żywo

Niedziele i Święta
Msza Święta - godz.11.30

Odeszli do Pana w 2020r.

Średnia zgonu w 2020r. 70,6 l

05.07.2020r. - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU
– w nadchodzącym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada:
- w poniedziałek - wspomnienie bł Marii Teresy Ledóchowskiej dziewicy, patronki Dzieł Misyjnych w Polsce,
- w środę – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera,
- w sobotę – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

PRZYPOMINAMY – przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę na Jasną Górę. Przypominamy, że z powodu koronawirusa pielgrzymka jest jednodniowa. W czwartek, 16 lipca, w święto Matki Bożej Szkaplerznej o godz.4.30 podjedziemy do Mirowa i tam sformujemy orszak pielgrzymkowy. Nie odkładajmy zapisu na ostatnią chwilę, bo musimy wcześniej wiedzieć ile i jakich autobusów zamówić.

Uczniowie klas ósmych, kandydaci do bierzmowania, proszeni są, aby w najbliższych dniach zgłosili się do księdza Dawida z indeksem bierzmowania.

Sprawa chodnika wokół naszego kościoła. Otóż nasz kościół i jego otoczenie jest wpisane do księgi zabytków i wszelkie prace podlegają konsultacji z wojewódzkim konserwatorem zabytków. Konserwator zalecił, aby ów chodnik nie był wykonany ze zwykłej kostki brukowej ale był wykonany z kamienia. To oczywiście podnosi jego koszty. Ale nie rezygnujemy. Ksiądz proboszcz zlecił pracowni architektonicznej z Radomska wykonanie projektu, bo taki jest wymagany i czekamy na jego wykonanie.