25 Niedziela Zwykła Dzień Środków Społecznego Przekazu

Eustachego, Filipiny

„Ludzkich postępków nie wyśmiewać, nie opłakiwać, nie potępiać, lecz zrozumieć.”
Baruch Spinoza

Iz 55, 6 - 9
Flp 1, 20c - 24. 27a
Mt 20, 1 - 16a

Transmisja na żywo

Niedziele i Święta
Msza Święta - godz.11.30

Odeszli do Pana w 2020r.

Średnia zgonu w 2020r. 71,7 l

20.09.2020r. - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ
– w dzisiejszą niedzielę kończymy obchód Tygodnia Wychowania. Pamiętajmy o kształtowaniu dobrych postaw w młodym pokoleniu przez świadectwo życia wobec swoich dzieci. Dzisiaj świat potrzebuje świadków wiary i miłości oraz niosących dobre wartości. Rodzice są pierwszymi nauczycielami i świadkami w wychowywaniu dzieci i młodzieży. Niech zatem proszą św. Rodzinę o wsparcie duchowe.

Dzisiaj obchodzimy dzień środków Społecznego Przekazu. Módlmy się ,abyśmy  umieli w sposób właściwy korzystać z prasy, radia telewizji i internetu. Abyśmy korzystali z nich w sposób krytyczny, bo one nie zawsze dobrze formułują nasze sumienia. Modlimy się dzisiaj też za pracowników mediów, by byli strażnikami prawdy i chrześcijańskiej miłości.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym we tym tygodniu wypada:
- w poniedziałek - święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty,
- w środę - wspomnienie św. O.Pio  z Pietrelciny, prezbitera.
W sobotę o godz.12.00 pierwszą w tym roku szkolnym katechezę przed bierzmowaniem będzie mieć  młodzież klas: VII i VIII.

PRZYPOMINAMY – około pół roku zwracaliśmy się do parafian z prośbą o to, aby śmieci z cmentarza zabierać do siebie. Prośba ta przeszła bez skutku. Ostatnio wywieźliśmy trzy kontenery śmieci o wadze 21 ton płacąc 13.tys.zł. Ileż by można zrobić za to w parafii inwestycji czy remontów. Dlatego zwracamy się jeszcze raz do parafian z prośbą o zabieranie śmieci z grobów do siebie. Takie na przykład duże stojące wieńce można by w gospodarstwie rozebrać i spalić. My śmieci w śmietniku cmentarnym palić nie możemy. Bardzo gorąco jeszcze raz prosimy, by zadać sobie trochę trudu i wywieź samemu śmieci z cmentarza.