św. Rity z Cascii, zakonnicy

Heleny, Wiesławy

„Radość jest matką wszystkich cnót.”
Johann Wolfgang Goethe

Dz 15, 1-6
J 15, 1-8

Odeszli do Pana w 2019r.

Średnia zgonu w 2019r. 71,7 l

19.05.2019r. - V NIEDZIELA WIELKANOCNA

DZISIAJ
– przypada piąta niedziela wielkanocna. Dziś jest dzień odpustu parafialnego św. Izydora Oracza i św. Rity w Krzemieniewicach. W diecezji odbywa się pielgrzymka rolników do  sanktuarium maryjnego w Gidlach.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada : w poniedziałek wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera ; w środę wspomnienie św. Rity z  Cascii, zakonnicy, w piątek wspomnienie Najśw. Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych – dzień odpustu parafialnego w Gomunicach. Jednocześnie piątek jest dniem modlitw za Kościół w Chinach. Dziękując Bogu za świadectwo wiary chińskich braci, którzy przy Chrystusie przetrwali okres prześladowań, będziemy prosić dla nich o wolność i siłę. W modlitwie powszechnej będzie stosowne wezwanie o wolność dla tego Kościoła i o nawrócenie całych Chin.

Msze polowe o urodzaje w tym tygodniu odprawimy w następującej kolejności: w poniedziałek Plucice, wtorek – Kolonia Plucice, w środę – Sobakówek, w czwartek – Sobaków, piątek – Szczepanowice. Prosimy o pojazdy po księży na Msze o urodzaje na godzinę 17.45.

W najbliższą sobotę o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie uczniów klas 8 i Gimnazjum przed bierzmowaniem – obecność obowiązkowa.

PRZYPOMINAMY – parafianom, że majowe nabożeństwo odprawiamy u nas po Mszy wieczornej. Serdecznie na nie parafian zapraszamy.