Julii, Natalii

Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.
Winston Churchill

Jr 7, 1-11 • Ps 84 • Mt 13, 24-30 liturgia dnia

Średnia zgonu w 2024r. 77,1 l

21.07.2024r. - XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU
– w kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:  w poniedziałek święto św. Marii Magdaleny, we wtorek  święto św. Brygidy, zakonnicy; w środę wspomnienie św. Kingi dziewicy, w czwartek święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców i automobilistów, w piątek wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najśw. Maryi Panny. Jest to dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom emerytom.

W przyszłą niedzielę  po Mszach o godz. 9.00 i 11.30 w związku z czwartkowym wspomnieniem św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących będzie błogosławieństwo pojazdów mechanicznych oraz modlitwy za kierowców i podróżujących.  Prosimy podjechać swym  i pojazdami na Mszę św. i ustawić się na placu kościelnym i w pobliżu kościoła.

W środę o godz. 19.00 będzie próba śpiewu dla grupy adoracyjnej.

PRZYPOMINAMY – coraz bliżej nawiedzenie kopii cudownego Obrazu Matki Bożej częstochowskiej i poprzedzających ją misji świętych.  Misje zaczną się w parafii 4 sierpnia. Przygotowaliśmy z tej racji okolicznościową ulotkę. Sołtysi są proszeni aby odebrali te ulotki w zakrystii i rozprowadzili je w swoich wsiach. Parafianie z Gorzkowic odbierają ulotki dla siebie i sąsiadów ze stolików za ławkami.

Rolnikom na wkrótce zaczynające się żniwa mówimy „Szczęść Boże”. Jednocześnie chcemy powiadomić, że w tym roku parafialne dożynki  odbędą się 1 września na sumie. To na ten termin prosimy o przygotowanie dożynkowych wieńców żniwnych. Nie zapomnijmy o zachowaniu niewymłóconych kłosów zbóż.

Za tydzień będzie taca inwestycyjna.