Myśl dnia

Dziś obchodzimy

św. Jana Kapistrana, prezbitera św. Józefa Bilczewskiego, biskupa

Imieniny

Marleny, Honorata

myśl dnia
„Bóg nie zszedł na ziemię, aby wyjaśnić czy znieść cierpienie, ale by napełnić je swoją obecnością. ”
Paul Claudel
czytanie

Rz 4, 20-25
Łk 1
Łk 12, 13-21

liturgia dnia

Nekrologi (0)

Odeszli do Pana w 2017r.

Średnia zgonu w 2017r. 75,4 l

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

22.10.2017r. - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA


DZISIAJ
– w dniu dzisiejszym w Kościele rozpoczynamy obchody Tygodnia Misyjnego pod hasłem „Idźcie i głoście”. Modlimy się za misjonarzy i misjonarki, szczególnie za tych z naszej diecezji i parafii. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby misji.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada: w sobotę -  święto św. Apostołów Szymona  i Judy  Tadeusza, a także rocznica ustanowienia diecezji częstochowskiej w 1925 r. W modlitwie Powszechnej uwzględnimy okolicznościowe wezwanie za naszą diecezję a po Komunii św. odśpiewamy hymn dziękczynny Te Deum.

PRZYPOMINAMY – w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii wizytację kanoniczną. Przeprowadzi ją ks. Biskup Antoni Długosz. Ksiądz Biskup przyjedzie na Mszę św. o godz.9.00. Po Mszy spotka się z członkiniami Żywego Różańca – niech przyjdą wszystkie panie. Na Mszy świętej o godz. 10.15 Ksiądz Biskup spotka się z dziećmi całej parafii. Po tej Mszy z kolei spotka się w zakrystii z liturgiczną służbą ołtarza. Na sumie będzie bierzmowanie naszej młodzieży. Młodzież idąca do bierzmowania będzie mieć w sobotę o godz. 9.00 generalna próbę liturgii sakramentu. Po niej ok. godz.10.00 będzie spowiedź, także i dla świadków bierzmowania.

Coraz bliżej Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Przypominamy o tym, by sprzątając na grobach bliskich zadbać o porządek na cmentarzu wynosząc śmieci do śmietników. Prosimy o segregowanie śmieci.

Przyjmujemy na wypominki - chciejmy naszą modlitwą pomóc duszom naszych bliskich zmarłych. Wypominki jednorazowe i oktawalne  prosimy wypisać na kartkach, które znajdują się na stolikach za ławkami.

W nocy z soboty na przyszłą niedzielę jest zmiana czasu. Cofamy zegarki o godzinę. Nabożeństwa będą o ustalonej porze ale według nowego czasu.

© 2017 Parafia Rzymskokatolicka Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gorzkowicach