Zyty, Teofila

To, kim jesteś, to Boży dar dla ciebie. To, kim się stajesz, to twój dar dla Boga.
Hans Urs von Balthasar

KAPLICA - KOTKÓW

Kotków tu znajduje się drugi kościółek filialny parafii Gorzkowice. Jest o wiek młodszy od Kaplicy w Czernie. Pochodzi z XX wieku (1991r). Parafianie zaczęli go wznosić po nieudanej próbie włączenia wsi Kotków, Wola Kotowska i Bożęcin do nowotworzonej parafii w Krzemieniewicach. Kościółek został poświęcony przez arcybiskupa Stanisława Nowaka 16 czerwca 1993 r. Jest on jednonawowy, ze stropem wspartym na czterech drewnianych filarach. Posiada małą zakrystię i małą salkę zebrań po drugiej części prezbiterium. Wyposażony jest w ławki i niezbędne parametry do odprawiania Mszy Świętej. Kościółek wraz z okolicznymi wsiami mimo odrębnej woli biskupa częstochowskiego "wrócił" do parafii Gorzkowice. Kościółek jest pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej. Odpust obchodzony jest tu 13 maja, a 23 marca każdego roku w kościółku odbywa się Doba  Eucharystyczna. W pierwszej dekadzie XXI wieku przy kościółku w Kotkowie przeprowadzono konieczne naprawy: wymieniono rynny, wszystkie okna, odnowiono cały kościółek a strop obito panelami.