Zesłanie Ducha Świętego, uroczystość

Piotra, Iwa

Duch Święty oświeca nas i wyjaśnia nam głębokość tajemnic Bożej miłości.
bł. Honorat Koźmiński

Dz 2, 1-11 • Ps 104 • Ga 5, 16-25 • J 15, 26-27; 16, 12-15 liturgia dnia

06 października 2019

06.10.2019r. - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ – jest październik i odprawiamy nabożeństwo Różańcowe. Jest ono jeszcze przez ten tydzień o godz.17.30. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie. Dzieci uczęszczające na Różaniec otrzymują specjalne obrazki. Obowiązkowo biorą udział w Różańcu dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii świętej, ale serdecznie zapraszamy Na Różaniec i dzieci młodsze i starsze i dorosłych.
Dzisiaj gościmy w naszej parafii O Józefa Mizerę kapucyna z Kielc. Ojciec głosi cały dzień kazania a po Mszach rozprowadza książkę swego autorstwa i zbiera ofiary pieniężne na budujący się klasztor kapucynów w Kielcach. Bóg wam zapłać za wszystkie złożone ofiary.

W TYGODNIU – za tydzień 14 października będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski. W ten dzień przeprowadzana jest w całej Polsce zbiórka do puszek na Papieski Fundusz Stypendialny. Jest to pomoc wiernych w kształceniu się młodzieży zdolnej ale niezamożnej. Jest to żywy pomnik pamięci o naszym polskim papieżu. Bądźmy hojni na ten cel.
PRZYPOMINAMY – Wyższe Seminarium Duchowne naszej Archidiecezji jak co roku tak i w tym, zwraca się do nas z prośbą o przeprowadzenie zbiórki płodów ziemi-zboża, ziemniaków i warzyw z przeznaczeniem na kuchnię seminaryjną. Zrobimy taką zbiórkę w ramach Tygodnia Miłosierdzia. Prosimy, aby ją zorganizowali sołtysi, radni gminni czy inne chętne osoby. Najlepszym dniem tej zbiórki jest sobota, kiedy to większość parafian jest w domach. Zebrane plony ziemi przywozimy w zabudowania plebańskie .Kto nie uprawia ziemi, dziś czyni to coraz mniej parafian, może przyjść z pomocą seminarium składając ofiarę pieniężną. Klerycy przyjadą po złożone dary w przyszły piątek 18 października.
Zachęcamy do kupna i poczytania ciekawego numeru dzisiejszej NIEDZIELI.

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE
– w środę 9 października w godz. 14.45 – 15.30 w ambulansie diagnostycznym na parkingu przy kościele odbędą się badania lekarskie tętnic kończyn dolnych, osteoporozy, płuc i oskrzeli, zakwaszenia. Badania są płatne. Wyniki zaraz po badaniu.