Zesłanie Ducha Świętego, uroczystość

Piotra, Iwa

Duch Święty oświeca nas i wyjaśnia nam głębokość tajemnic Bożej miłości.
bł. Honorat Koźmiński

Dz 2, 1-11 • Ps 104 • Ga 5, 16-25 • J 15, 26-27; 16, 12-15 liturgia dnia

13 października 2019

13.10.2019r. - XXVIII NIEDZIEŁA ZWYKŁA

DZISIAJ – przypada XIX Dzień papieski czyli ostatnia niedziela przed rocznicą wyboru kard. Karola Wojdyły na papieża Jana Pawła II. Dziś  pod kościołami i w innych miejscach odbywa się zbiórka ofiar na Papieski Fundusz stypendialny, żywy pomnik pamięci o Papieżu Polaku. Dziękujemy za wszystkie złożone ofiary na kształcenie ubogiej ale zdolnej młodzieży.

W TYGODNIU – od jutra Różaniec odprawiać będziemy o godz. 17.00 Po nim będzie Msza święta wieczorna.

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada :
- we wtorek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa,
- w środę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej,
- w czwartek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego ,biskupa i męczennika,
- w piątek święto św. Łukasza ewangelisty,

Piątek w najbliższym tygodniu jest trzecim w miesiącu – wieczorem odprawimy Mszę zbiorową za zmarłych.

PRZYPOMINAMY – róbmy porządki na cmentarzu i grobach swoich bliskich, bo Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny coraz bliżej. Selekcjonujmy śmieci. Rzucajmy je tylko do śmietników.

Przyjmujemy już na  wypominki: roczne, półroczne, kwartalne, oktawalne i jednorazowe - są to okresowe modlitwy za zmarłych. Za wypominki roczne składamy ofiarę - 40 zł, za półroczne - 20 zł,.za oktawalne  - 5 zł, za jednorazowe - dobrowolna ofiara. Wypominki jednorazowe i oktawalne napiszmy na kartkach w domu. Kartki na wypominki wykładmy na stolikach za ławkami.

Serdecznie dziękujemy za dary na Seminarium Duchowne. Złożyli je: Sobaków – dary natury i 505 zł, Gorzkowiczki – dary natury i 190 zł, Kolonia Żuchowice – dary natury i 240 zł,. Bukowina – dary natury, Stolarska Helena – dary natury. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym te dary. Klerycy przyjadą po dary w piątek, więc można je jeszcze dowieźć.