Zesłanie Ducha Świętego, uroczystość

Piotra, Iwa

Duch Święty oświeca nas i wyjaśnia nam głębokość tajemnic Bożej miłości.
bł. Honorat Koźmiński

Dz 2, 1-11 • Ps 104 • Ga 5, 16-25 • J 15, 26-27; 16, 12-15 liturgia dnia

20 października 2019

20.10.2019r. - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

– w dniu dzisiejszym w Kościele rozpoczynamy obchody Tygodnia Misyjnego. Modlimy się za misjonarzy i misjonarki, szczególnie za tych z naszej diecezji i parafii. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby misji.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada we wtorek wspomnienie św. Jana Pawła II papieża.

W najbliższy czwartek o godzinie 18.15 odbędzie się katecheza przygotowująca do sakramentu bierzmowania dla uczniów klas VIII. Na to spotkanie młodzież przychodzi wraz z rodzicami. Natomiast w sobotę  o godzinie 10.30 katecheza dla uczniów klas VI i VII; na to spotkanie młodzież przychodzi sama.

Pragniemy wznowić spotkania kręgu biblijnego dla dorosłych ponieważ jak mówił św. Hieronim „Nieznajomość Pisma świętego jest nieznajomością Chrystusa”. Pierwsze spotkanie będzie w środę po Mszy wieczornej ok. godziny 18.30.

PRZYPOMINAMY – coraz bliżej Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Przypominamy o tym, by sprzątając na grobach bliskich zadbać o porządek na cmentarzu wynosząc śmieci tylko do śmietników.

Przyjmujemy na wypominki - chciejmy naszą modlitwą pomóc duszom naszych bliskich zmarłych. Wypominki jednorazowe i oktawalne  prosimy wypisać na kartkach, które znajdują się na stolikach za ławkami.

W nocy z soboty na przyszłą niedzielę jest zmiana czasu. Cofamy zegarki o godzinę. Nabożeństwa będą o ustalonej porze ale według nowego czasu.

W minionym tygodniu na Seminarium duchowne złożono dary: Gorzkowiczki – płody ziemi i 295 zł., Żuchowice – płody ziemi i 150 zł., Kotków, Borzęcin i Kolonia Kotków – 270 zł., Wola Kotkowska i Komorniki – 215 zł. Bóg zapłać!