Filipa, Ignacego

Miłość winna nadawać wartość każdej chwili.
bł. Michał Sopoćko

Dz 18, 23-28 • Ps 47 • J 16, 23b-28 liturgia dnia

22 grudnia 2012

23.12.2012r. - IV NIEDZIELA ADWENTU

W  TYGODNIU
– jutro  przypada wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00, bowiem o tej porze zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Tradycyjne zwyczaje wigilijne to: łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii  o Bożym Narodzeniu i wspólny śpiew kolęd już po kolacji. Kultywujmy  w naszych rodzinach zwyczaje świąteczne i w ogóle tradycje religijne. O godz. 22.00 w wigilię odprawimy pasterki  równocześnie na obu filiach, a o północy w kościele parafialnym. Przed pasterką o godz. 23.20 w kościele zostaną wystawione przez młodzież gimnazjalną jasełka bożonarodzeniowe. Zapraszamy serdecznie. We wtorek przypada Uroczystość  Bożego Narodzenia. Nie będzie wówczas Mszy o godzinie 07.00, gdyż pasterka skończy się późną nocą. Począwszy od  godz. 09.00 będziemy odprawiać Msze jak w każdą  niedzielę łącznie z filiami. W środę, w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia odprawimy Msze święte jak w każdą niedziele. Na sumie i na filiach będzie poświęcenie owsa.

PRZYPOMINAMY – zaraz po świętach rozpoczniemy wizytę duszpasterską /kolędę/ w domach parafian. W pierwszy dzień odwiedzimy Gorzkowiczki i Józefinę. Dzisiaj ostatnia okazja, aby zakupić świecę CARITAS na stół świąteczny. Kupując taką świecę pomagasz biednym dzieciom. Mamy jeszcze trochę tych świec, nie powinny nam zostać, bo w wielu domach takich świec jeszcze nie ma. Do nabycia pod chórem. Bardzo prosimy, aby nabywać aż dowyczerpania. Młodzież ze szkolnego Koła Caritas pod chórem rozprowadza też różne gadżety bożonarodzeniowe. Jak nie trudno zauważyć, ogrzewamy kościół na niedziele i święta. Prosimy parafian o pomoc materialną w spłaceniu gazu, którym ogrzewamy kościół. Raz w miesiącu w sezonie grzewczym  prosimy parafian o złożenie większej ofiary na tacę na ten cel. W miesiącu grudniu o taką tacę prosimy za tydzień 30 grudnia. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary. W minionym tygodniu z darów złożonych przez parafian zrobiliśmy 40 paczek które rozwieźliśmy w naszej ocenie najuboższym spośród nas. W imieniu obdarowanych i w imieniu parafii wszystkim ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać. Na naszą kaplicę cmentarną złożono ostatnio ofiary: ul. Niska – 520 zł., ul. Wysoka – 370 zł., Kolonia Żuchowice – 330 zł., ul.Piotrkowska – 305 zł., ofiara bezimienna – 120 zł. Serdecznie dziękujemy.