Zesłanie Ducha Świętego, uroczystość

Piotra, Iwa

Duch Święty oświeca nas i wyjaśnia nam głębokość tajemnic Bożej miłości.
bł. Honorat Koźmiński

Dz 2, 1-11 • Ps 104 • Ga 5, 16-25 • J 15, 26-27; 16, 12-15 liturgia dnia

03 listopada 2019

03.11.2019r. - XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ – przez całą oktawę od Wszystkich Świętych o godzinie 17 odprawiamy nabożeństwo modlitewne za zmarłych. Składa się nań: różaniec, wypominki oktawalne oraz Msza św. za zmarłych.

W TYGODNIU – czwartek w tym tygodniu jest pierwszym w miesiącu listopadzie. Na Mszy rannej będą modlitwy za kapłanów i o nowe powołania do stanu duchownego w Kościele. W piątek najbliższy o godz. 9.00 pojedziemy do stałych chorych z sakramentami świętym.

W kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada:

- w poniedziałek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa,

- w sobotę święto poświęcenia bazyliki laterańskiej.

W sobotę o godz. 17.00 grupa Przymierza Rodzin MAMRE odprawi  mszę św. o uzdrowienie. Po Mszy będą modlitwy wstawiennicze. W związku z tym ostatnie nabożeństwo oktawalne w sobotę będzie wyjątkowo o godzinie 9 rano. Zapraszamy.

PRZYPOMINAMY – bardzo prosimy by na Narodowe Święto Niepodległości, które przypada w przyszły poniedziałek, wywiesić na naszych posesjach narodowe flagi.