Zesłanie Ducha Świętego, uroczystość

Piotra, Iwa

Duch Święty oświeca nas i wyjaśnia nam głębokość tajemnic Bożej miłości.
bł. Honorat Koźmiński

Dz 2, 1-11 • Ps 104 • Ga 5, 16-25 • J 15, 26-27; 16, 12-15 liturgia dnia

10 listopada 2019

10.11.2019r. - XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

– jutro  11 listopada, w naszej parafii łączymy obchody święta kościelnego i narodowego. Będziemy świętować Rocznicę Poświęcenia naszego kościoła, a także obchodzić 101 rocznicę odzyskania niepodległości. Porządek Mszy Świętych w tym dniu będzie następujący: 7.00, 9.00, 11.30  i 17.00. Suma będzie odprawiona w intencji Ojczyzny. Zapraszamy na sumę delegacje z pocztami sztandarowymi. Po sumie będzie koncert pieśni patriotyczno – narodowych w wykonaniu naszego chóru parafialnego.

Bardzo prosimy by na Narodowe Święto Niepodległości wywiesić na naszych posesjach narodowe flagi.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
- wspomnienie św. Jozafata ,biskupa i męczennika,
- w środę wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza i Krystyna, pierwszych męczenników polskich,
- piątek jest trzecim w miesiącu i poświęcony jest miłosierdziu bożemu.

PRZYPOMINAMY – serdecznie dziękujemy parafianom z Sobakówka za ofiarę 215 zł. z przeznaczeniem na renowacje kielicha mszalnego. Bóg zapłać!

Prosimy, aby usuwając wypalone znicze z grobów naszych bliskich, dokonywać ich selekcji – nie rzucać ich do dużych śmietników ale do pojemników obok z podziałem na lampki szklane i plastikowe.