Zesłanie Ducha Świętego, uroczystość

Piotra, Iwa

Duch Święty oświeca nas i wyjaśnia nam głębokość tajemnic Bożej miłości.
bł. Honorat Koźmiński

Dz 2, 1-11 • Ps 104 • Ga 5, 16-25 • J 15, 26-27; 16, 12-15 liturgia dnia

17 listopada 2019

17.11.2019r. - XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

– w dniu dzisiejszym po  Mszach świętych zbieramy pod kościołem ofiary pieniężne do puszek z przeznaczeniem na operację naszej parafianki Weroniki Cygan. Koszt tej operacji to 270 tys. zł.  Dziękujemy z góry za waszą hojność

W  TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w tygodniu nadchodzącym przypada:
- w poniedziałek - wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy,
- w środę – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera,
- w czwartek -  wspomnienie ofiarowania Najśw. Maryi Panny,
- w piątek –wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Jest to patronka śpiewu i muzyki kościelnej. W tym dniu wieczorem odprawimy za wszystkie członkinie i członków naszych chórów okolicznościową Mszę świętą.
We wtorek o godz.17.30 zapraszamy na katechezę przed bierzmowaniem młodzież z klas VIII.

PRZYPOMINAMY – w przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela w roku kościelnym. Po sumie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa  oraz akt uznania Jezusa Chrystusa za naszego Pana i Króla.  Za dwa tygodnie zacznie się już adwent.

Mamy w sprzedaży w kancelarii w formie dużej, pięknej książki zawierające wiele artykułów, porad domowych i gospodarskich KALENDARZE ROLNICZE na 2018 r. Cena 27 zł.

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE – za tydzień przed remizą OSP w Gorzkowicach w godz. 10.00 – 13.00 będzie można oddać krew w ramach akcji honorowego krwiodawstwa. Trzeba mieć ze sobą dowód osobisty.