Zesłanie Ducha Świętego, uroczystość

Piotra, Iwa

Duch Święty oświeca nas i wyjaśnia nam głębokość tajemnic Bożej miłości.
bł. Honorat Koźmiński

Dz 2, 1-11 • Ps 104 • Ga 5, 16-25 • J 15, 26-27; 16, 12-15 liturgia dnia

15 grudnia 2019

15.12.2019r. - III NIEDZIELA ADWENTU

„Prostujcie drogę Pańską”

DZISIAJ – dzisiejsza trzecia niedziela adwentu zwana jest niedzielą radości. Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Od 17 grudnia dni powszednie są wyłącznie przeznaczone na przygotowanie do Bożego Narodzenia  przez specjalne formularze mszalne.

W  TYGODNIU – w tym tygodniu spowiadamy przez cały dzień w ramach rekolekcji adwentowych: w poniedziałek i wtorek w Kamieńsku , w środę w Ręcznie,  a w sobotę w Bęczkowicach. Kancelaria będzie czynna normalnie w ustalonych godzinach.

W najbliższy piątek przyjedzie do parafii firma krawiecka IMPRESJA która pobierze miary na stroje do I Komunii świętej. O godzinie18.30 zapraszamy chłopców a o godzinie 18 dziewczynki .Firma prosi o zaliczkę w kwocie 50 zł.

PRZYPOMINAMY – zachęcamy do nabywania świec w ramach akcji CARITAS- pomocy dzieciom z rodzin ubogich. Świece można nabyć  w zakrystii i w kancelarii. Zakup takich świec ozdobi wigilijny i świąteczny stół i będzie równocześnie dobrym uczynkiem wobec ubogich. Mamy jeszcze sporo tych świec ale sądzimy , że wszystkie powinny się rozejść. Nietaktem z naszej strony byłoby to, gdybyśmy  musieli zwrócili niesprzedane świece do Caritas diecezji.

Zapraszamy gorąco wszystkich parafian do uczestnictwa w Roratach – Mszy adwentowej o Matce Bożej.

Jutro Pan Organista będzie roznosił opłatki na wigilię w następujących wioskach: Bujnice, Bujnice Kombinat, Bujnice Blok.