Zesłanie Ducha Świętego, uroczystość

Piotra, Iwa

Duch Święty oświeca nas i wyjaśnia nam głębokość tajemnic Bożej miłości.
bł. Honorat Koźmiński

Dz 2, 1-11 • Ps 104 • Ga 5, 16-25 • J 15, 26-27; 16, 12-15 liturgia dnia

22 grudnia 2019

22.12.2019r. - IV NIEDZIELA ADWENTU

– w najbliższy wtorek przypada wigilia Bożego Narodzenia. W kościele parafialnym rano odprawimy ostatnie roraty. Nie ma w wigilię Mszy o godzinie 17.00, o tej porze zasiądziemy do kolacji wigilijnej. Pasterki odprawimy według porządku następującego: obie filie o godz. 22.00, w kościele parafialnym o godz.24.00.

W  TYGODNIU – w środę  przypada Uroczystość  Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy o godzinie 7.00 rano, gdyż pasterka skończy się późną nocą. Począwszy od  godziny 9.00 odprawimy Msze jak w każdą  niedzielę łącznie z filiami. Taca z Bożego narodzenia będzie przeznaczona na spłatę ogrzewania kościoła w miesiącu grudniu. W czwartek, w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia przypada święto św. Szczepana. Odprawimy Msze święte jak w każdą niedziele. Na sumie i na filiach będzie poświęcenie owsa.

PRZYPOMINAMY – dziękujemy  ks. Krzysztofowi za przygotowanie żłóbka w tym roku. Wielkie dzięki mówimy ofiarodawcom choinek do kościoła.

Świąteczny numer NIEDZIELI jest podwójny, zawiera wielostronicowy kalendarz na Nowy Rok  oraz płytę z kolędami zespołu Golec orkiestra. Cena 10 zł.

Zaraz po Świętach rozpoczynamy wizytę duszpasterską w domach parafian tzw. ”kolędę”.

Oto porządek kolędy :
Piątek, 27 grudnia 2019r. – godz.9.00
Gorzkowiczki i Józefina. Trzech księży jak co roku.
Sobota, 28 grudnia 2019r. – godz.9.00
Plucice i Kolonia Plucice. Trzech księży jak co roku.

UWAGI KOLĘDOWE – prosimy o pojazdy po księży na kilka minut przed rozpoczęciem kolędy. W czasie kolędy poza małymi wyjątkami nie ma Mszy wieczornych. Kancelaria czynna tylko rano. Gdyby trzeba w czasie kolędy zgłosić pogrzeb można to zrobić wieczorem po godzinie 18.00, gdy wrócimy z kolędy. Podczas kolędy zbieramy ofiary na chodnik betonowy wokół kościoła. Stary jest bardzo zniszczony, trzeba położyć nowa kostkę brukową.