Zesłanie Ducha Świętego, uroczystość

Piotra, Iwa

Duch Święty oświeca nas i wyjaśnia nam głębokość tajemnic Bożej miłości.
bł. Honorat Koźmiński

Dz 2, 1-11 • Ps 104 • Ga 5, 16-25 • J 15, 26-27; 16, 12-15 liturgia dnia

02 lutego 2020

02.02.2020r. - IV NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ – w dniu dzisiejszym przypada święto Ofiarowania Pańskiego /Matki Bożej Gromnicznej/. Na wszystkich Mszach będzie poświęcenie gromnic. Dziś też przypada 8 rocznica rozpoczęcia posługi Metropolity Częstochowskiego Arcybiskupa Wacława Depo. Modlimy się i polecamy  Bogu Jego osobę i służbę.

W TYGODNIU – w nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca lutego. W każdy z tych dni odprawimy stosowne nabożeństwo. Spowiedź będzie: w czwartek od godz. 16.30 dla młodzieży przed bierzmowaniem, w piątek zaś spowiadać będziemy od godz. 16.00. Do chorych pojedziemy z sakramentami w piątek o godz.9.00. W I piątek odprawimy o godz.17 Mszę św. zbiorową za zmarłych, których pogrzeby odbyły się w miesiącu styczniu.

PRZYPOMINAMY – za tydzień tj. 9 lutego w ramach XXVIII Światowego Dnia Chorego, zostanie przeprowadzona przed naszym kościołem zbiórka ofiar do puszek .Pieniądze ofiarodawców będą przeznaczone na domy z niepełnosprawnymi sierotami społecznymi orz na prowadzenie działalności wśród osób niepełnosprawnych i chorych, inicjowanych przez Katolicki Ruch Dobroczynny „Betel’.