Zesłanie Ducha Świętego, uroczystość

Piotra, Iwa

Duch Święty oświeca nas i wyjaśnia nam głębokość tajemnic Bożej miłości.
bł. Honorat Koźmiński

Dz 2, 1-11 • Ps 104 • Ga 5, 16-25 • J 15, 26-27; 16, 12-15 liturgia dnia

01 marca 2020

01.03.2020r. - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

„Panu Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon”

DZISIAJ - od minionej środy zaczął się w Kościele tegoroczny Wielki Post. Dzisiaj o godz. 17.00 odprawimy pierwsze „Gorzkie Żale”, wygłoszone będzie kazanie pasyjne. „Gorzkie Żale” będziemy odprawiać przez cały Wielki Post przed niedzielną, popołudniową Mszą świętą.  Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na to pasyjne nabożeństwo.

Drogę Krzyżową odprawiamy w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 16.00 z rozważaniem dla dzieci, a po Mszy św. o godz. 17.00 z rozważaniem dla wszystkich.

W TYGODNIU – w najbliższą środę przypada w liturgii święto świętego Kazimierza królewicza. W tym tygodniu mamy też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i sobotę miesiąca marca z właściwymi każdemu dniowi nabożeństwu. Okazja do spowiedzi: w czwartek od godziny 16.30 dla młodzieży przed bierzmowaniem, w piątek od godziny 16.00 dla wszystkich chętnych odprawiających pierwsze piątki miesiąca. Do chorych z sakramentami pojedziemy nie w ten  w piątek ale tuż po rekolekcjach wielkopostnych.

PRZYPOMINAMY – w czwartek organizujemy wyjazd autokarowy do Częstochowy na film pod tytułem „Serce Jezusa”. Wyjazd spod kościoła o godzinie 16.30.Koszt biletu z przejazdem to 30 zł. Zgłoszenia u księdza Dawida.