Zesłanie Ducha Świętego, uroczystość

Piotra, Iwa

Duch Święty oświeca nas i wyjaśnia nam głębokość tajemnic Bożej miłości.
bł. Honorat Koźmiński

Dz 2, 1-11 • Ps 104 • Ga 5, 16-25 • J 15, 26-27; 16, 12-15 liturgia dnia

15 marca 2020

15.03.2020r. - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

W TYGODNIU
– w najbliższy czwartek przypada Uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca Najśw. Maryi Panny .Z tej racji wieczorem odprawimy Mszę św. zbiorową za zmarłych Józefów i Józefy. Można ich zgłaszać do ostatniej chwili.

W piątek wypada dzień Miłosierdzia Bożego. Wieczorem odprawimy Mszę św. zbiorową  za zmarłych

PRZYPOMINAMY – w związku z szerzącym się koronawirusem Ksiądz Arcybiskup Metropolita wydał zarządzenia dotyczące profilaktyki w pełnieniu posługi duszpasterskiej w obecnej sytuacji. Oto niektóre z nich :
1. Odwołuje się wielkopostne rekolekcje szkolne i dla dorosłych. Należy je urządzić w innym czasie.
2. Należy zaniechać zwyczaju całowania stuły przez penitentów po zakończonej spowiedzi.
3. Nie całujemy wystawionego w Wielkim poście do adoracji krzyża. Oddajemy mu hołd przez skłon głową.
4. W obrzędach Mszy św. na znak pokoju nie podajemy sobie rąk tylko skłaniamy ku sobie głowy.
5. Komunię świętą można przyjąć na rękę.
6. Udziela się ogólnej dyspensy od obowiązku uczestniczenia w Mszy świętej niedzielnej: osobom w podeszłym wieku, osobom z objawami infekcji/ np. katar, kaszel, podwyższona temperatura itp./, dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, osobom, które czują obawę przed zarażeniem. Dzieci i młodzież mogą uczestniczyć w Mszy św., ale wyłącznie pod opieką rodziców i na ich odpowiedzialność. Zaleca się wysłuchania Mszy św. poprzez transmisje radiowe, telewizyjne i internetowe.
7. Zawiesza się publiczne odprawianie nabożeństw: Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej.
8. Przez cały Wielki Post po Mszach i nabożeństwach należy śpiewać suplikacje.
9. W związku z zagrożeniem epidemicznym władze państwowe wydały zarządzenie ,aby w świątyni na Mszy ni przebywało więcej niż 50 osób. Niech nasi bliscy pozostaną w domu korzystając z Mszy świętych transmitowanych w radio i telewizji.

Na kwiaty do Bożego Grobu zostały złożone następujące ofiary: ul. Chrobrego – 280 zł., ul. Łokietka – 120 zł., Bujnie Zakład Rolny  – 260 zł.