Zesłanie Ducha Świętego, uroczystość

Piotra, Iwa

Duch Święty oświeca nas i wyjaśnia nam głębokość tajemnic Bożej miłości.
bł. Honorat Koźmiński

Dz 2, 1-11 • Ps 104 • Ga 5, 16-25 • J 15, 26-27; 16, 12-15 liturgia dnia

22 marca 2020

22.03.2020r. - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

W TYGODNIU
– w normalnych warunkach dziś zaczynalibyśmy nasze wielkopostne rekolekcje. Ale z powodu epidemii odkładamy je na późniejszy czas.

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w środę 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

PRZYPOMINAMY – nadal obowiązują wszystkie obostrzenia związane z koronawirusem. W tym tygodniu doszło jeszcze jedno zarządzenie władz sanitarnych i Księdza Arcybiskupa. Dotyczy ono pogrzebów. Otóż w warunkach epidemii pogrzeb został zredukowany do jednej stacji na cmentarzu. Mszę pogrzebową parafia odprawi tylko dla najbliższej rodziny zmarłej osoby po ustaleniu w kancelarii.

Do kancelarii parafialnej zgłaszajmy się tylko w sprawach nie cierpiących zwłoki. Jeśli to możliwe załatwiajmy sprawy telefonicznie lub mailowo .Telefon i email parafii umieszczamy w obu gablotach przed kościołem.

Na kwiaty do Bożego Grobu złożono ofiar :  Bujnice wieś – 230 zł ,ul. Kazimierza Wielkiego – 120 zł. Bujniczki i Pieńki Gorzkowskie – 220 zł. ul. Galla Anonima  – 140 zł, Szczukocice – 240 zł .ul. św. Wojciecha   – 140 zł, ul .Królowej Jadwigi  – 160 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym te ofiary.

Mamy w sprzedaży w kancelarii paschaliki na Wielkanoc w cenie 10 zł.

Dzisiaj mimo epidemii można oddać krew w ramach akcji honorowego krwiodawstwa.

Zmarł długoletni proboszcz naszej parafii ks. prałat Kazimierz Troczyński. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek w Siewierzu. Niestety ze względu na obostrzenia sanitarne, nie możemy się wybrać na jego pogrzeb. Mogą w nim uczestniczyć tylko wyznaczeni kapłani. W przyszłą niedzielę na sumie odprawimy Mszę św. za śp. Kazimierza Troczyńskiego.