Zesłanie Ducha Świętego, uroczystość

Piotra, Iwa

Duch Święty oświeca nas i wyjaśnia nam głębokość tajemnic Bożej miłości.
bł. Honorat Koźmiński

Dz 2, 1-11 • Ps 104 • Ga 5, 16-25 • J 15, 26-27; 16, 12-15 liturgia dnia

26 kwietnia 2020

26.04.2020r. - III NIEDZIELA WIELKANOCY

– dzisiejsza niedziela jest niedziela biblijną i rozpoczyna ona w kościele XII Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Jego celem jest zgłębienie tajemnic Bożego Słowa. Tydzień Biblijny ma również na celu zainteresowanie i zmobilizowanie katolików do czytania Pisma świętego. Dwa pytania chcemy postawić dziś naszym wiernym : czy mamy w domu Pismo święte? Czy często do niego zaglądamy? Dziś po koronce do Bożego Miłosierdzia, która będzie odmówiona w kaplicy wystawienia o godz. 15.00 będzie czytanie Pisma świętego.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada:
- w środę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła,
- w piątek 1 maja i od tego dnia po Mszach wieczornych odprawiać będziemy nabożeństwo majowe,
- w sobotę obchodzimy przeniesioną z 3 maja uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski; dodatkowo odprawimy w tym dniu Mszę o godz. 9.00, a po niej zmówimy akt milenijnego oddania Polski po opiekę N.M.P.

PRZYPOMINAMY – prosimy o odnowienie i przyozdobienie krzyży i figur przydrożnych. Prosimy o wywieszenie flag narodowych na 2 maja w dniu święta flagi i zachowanie ich na dzień 3 maja.