Zesłanie Ducha Świętego, uroczystość

Piotra, Iwa

Duch Święty oświeca nas i wyjaśnia nam głębokość tajemnic Bożej miłości.
bł. Honorat Koźmiński

Dz 2, 1-11 • Ps 104 • Ga 5, 16-25 • J 15, 26-27; 16, 12-15 liturgia dnia

03 maja 2020

03.05.2020r. - IV NIEDZIELA WIELKANOCY

– przypada niedziela Dobrego Pasterza,  zaczyna się Tydzień modlitw do służby Bożej  w kapłaństwie i życiu zakonnym. Módlmy się, aby  młodzi ludzie mieli odwagę wkraczać na tę drogę życia.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym   w tym tygodniu przypada:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Floriana męczennika,
- w środę – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba,
- w piątek – uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika ; w tym dniu wieczorem odprawimy Mszę zbiorową za zmarłych Stanisławów i Stanisławy - można ich zgłaszać do ostatniej chwili.

PRZYPOMINAMY – przez cały maj odprawiamy po Mszach wieczornych nabożeństwa majowe. Serdecznie na nie zapraszamy. Obecnie w naszym kościele może zgromadzić się 53 osoby.
Ponieważ zabronione są Msze św. polowe nie będziemy odprawiać tradycyjnych Mszy o urodzaje przy krzyżach i figurach przydrożnych. Będziemy je odprawiać w kościele. Już na ten tydzień wyznaczyliśmy takie pierwsze Msze święte. Zapraszamy na nie mieszkańców wyznaczonych wsi. Prosimy o zebranie ofiary za tę intencje mszalną.
W każdą środę tuż przed Mszą wieczorną odprawiamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie parafian na tę piękną modlitwę maryjną zapraszamy.

KOTKÓW – z powodu koronawirusa nie będziemy obchodzić w tym maju odpustu ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Wedle zarządzenia władz sanitarnych przy powierzchni kościółka w Kotkowie może we Mszy świętej uczestniczyć tylko 6 osób. Przy tej ilości trudno zapowiadać sumę odpustową.