Zesłanie Ducha Świętego, uroczystość

Piotra, Iwa

Duch Święty oświeca nas i wyjaśnia nam głębokość tajemnic Bożej miłości.
bł. Honorat Koźmiński

Dz 2, 1-11 • Ps 104 • Ga 5, 16-25 • J 15, 26-27; 16, 12-15 liturgia dnia

10 maja 2020

10.05.2020r. - V NIEDZIELA WIELKANOCY

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
- w czwartek – święto św. Macieja Apostoła,
- piątek jest trzecim w miesiącu maju – wieczorem odprawimy Mszę św. zbiorową za zmarłych do Miłosierdzia Bożego,
- w sobotę przypada święto świętego Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika , patrona Polski.

Wprowadzamy nowość: mianowicie nabożeństwa fatimskie 13 dnia miesiąca. Pierwsze byłoby 13 maja, to jest w środę o godz.20.00. Jeśli będzie z 20 osób, będziemy je kontynuować.

PRZYPOMINAMY – 18 maja, to jest w przyszły poniedziałek przypada setna rocznica urodzin papieża św. Jana Pawła II. Chcemy to wydarzenie uczcić specjalnym nabożeństwem w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej. Odmówimy miedzy innymi różaniec z rozważaniami autorstwa Jana Pawła II.

Przypominamy, że Msze o urodzaje i Boże błogosławieństwo dla poszczególnych wiosek odprawiamy w kościele. W tym tygodniu takie Msze będą: we wtorek za Gorzkowiczki a w piątek za Plucice. Prosimy o zebranie ofiary za tę intencje mszalną.