Zesłanie Ducha Świętego, uroczystość

Piotra, Iwa

Duch Święty oświeca nas i wyjaśnia nam głębokość tajemnic Bożej miłości.
bł. Honorat Koźmiński

Dz 2, 1-11 • Ps 104 • Ga 5, 16-25 • J 15, 26-27; 16, 12-15 liturgia dnia

16 maja 2020

17.05.2020r. - VI NIEDZIELA WIELKANOCY

DZISIAJ – od dziś, do środy włącznie obchodzimy Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące (dawne Dni Krzyżowe). Będziemy się modlić o błogosławieństwo dla pracy na roli, a także o ustane suszy. W modlitwie powszechnej będą okolicznościowe wezwania. Dziś z racji stulecia urodzin papieża św. Jana Pawła II po Mszy św. wieczornej będzie specjalne nabożeństwo. W trakcie jego będzie odmówiona litania loretańska do N.M.P.

W TYGODNIU – jutro dokładnie w setną rocznicę urodzin Jana Pawła II o godzinie 21.00 będzie odprawiona Msz święta okolicznościowa z dziękczynieniem za Jego pontyfikat i z prośbą o Jego wstawiennictwo u Boga we wszystkich naszych potrzebach, szczególnie o ustanie pandemii koronawirusa.
Od piątku zaczniemy odprawiać nowennę do Ducha świętego.
W sobotę o godzinie 17.00 w kościele będzie zebranie rodziców dzieci pierwszo-komunijnych w sprawie I Komunii świętej.
W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

PRZYPOMINAMY— msze święte o urodzaje i o Boże błogosławieństwo dla wsi będą w tym tygodniu odprawione: w środę za Bujnice  a w czwartek za Bujniczki.
Dostaliśmy od Urzędu Marszałkowskiego W Łodzi trochę maseczek. Wykładamy je na stolikach za ławkami. Można je sobie zabrać gratis.