Zesłanie Ducha Świętego, uroczystość

Piotra, Iwa

Duch Święty oświeca nas i wyjaśnia nam głębokość tajemnic Bożej miłości.
bł. Honorat Koźmiński

Dz 2, 1-11 • Ps 104 • Ga 5, 16-25 • J 15, 26-27; 16, 12-15 liturgia dnia

24 maja 2020

24.05.2020r. - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

– obchodzimy święto Wniebowstąpienia Pańskiego.

W  TYGODNIU – w  środę najbliższą ok. godz.19 dotrze do parafii piesza pielgrzymka z Łowicza; będzie nocować w Plucicach. Prosimy tamtejszych parafian o gościnne przyjęcie pielgrzymów.

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada: we wtorek wspomnienie św. Filipa Neri prezbitera, w piątek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej dziewicy.

W najbliższą sobotę w godzinach 20 - 21 tuż przed Uroczystością Zesłania Ducha świętego przeprowadzimy godzinną adorację Najświętszego Sakramentu.

PRZYPOMINAMY – w tym tygodniu Msze św. o urodzaje i o Boże błogosławieństwo dla wiosek będą sprawowane: poniedziałek - Kolonia Plucice; środa - Ryszardów; czwartek - Bukowina.

Informujemy parafian, że uporaliśmy się z problemami technicznymi w zakresie transmisji internetowych z naszego parafialnego kościoła za pośrednictwem serwisu You Tube. Zakończyliśmy testy i wygląda na to, że transmisja jest stabilna. Przyjmujemy regułę że będziemy transmitować jedną Mszę św. niedzielną – Mszę z godziny 11.30. Ponadto będziemy transmitować większe uroczystości takie jak Pasterka, Rezurekcja czy Boże Ciało. Link do transmisji dostępny jest na naszej internetowej stronie parafialnej, a także na naszym kanale w serwisie You Tube. Zwracamy jednak uwagę, że udostępnianie w parafii transmisji internetowych nie zwalnia z obowiązku uczestnictwa w tych nabożeństwach w kościele. Transmisje te są przeznaczone dla osób starszych i chorych nie mogących być fizycznie w kościele. Wyjątkiem jest oczywiście czas trwającej pandemii koronawirusa.

Wczoraj na zebraniu z rodzicami ustaliliśmy, że I Komunia święta w tym roku będzie 28 czerwca 2020r. w trzech grupach o godz. 10:15, 11:30 i 13:30.