Zesłanie Ducha Świętego, uroczystość

Piotra, Iwa

Duch Święty oświeca nas i wyjaśnia nam głębokość tajemnic Bożej miłości.
bł. Honorat Koźmiński

Dz 2, 1-11 • Ps 104 • Ga 5, 16-25 • J 15, 26-27; 16, 12-15 liturgia dnia

31 maja 2020

31.05.2020r. - NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

„Przybądź Duchu Święty”

DZISIAJ – przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres wielkanocny, a zaczyna się czas zwykły w ciągu roku.

W TYGODNIU – jutro drugi dzień „Zielonych Świąt” – święto NMP Matki Kościoła. Aby podkreślić świąteczny charakter tego dnia, o godz. 9.00 będzie odprawiona dodatkowa Msza św. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada też w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłan a w piątek – wspomnienie św. Bonifacego biskupa  męczennika. Od jutra po Mszach wieczornych odprawić będziemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Msze święte o urodzaje będą w tym tygodniu odprawione w następującym porządku:  we wtorek za  Sobakówek, w czwartek za Sobaków a w piątek za Czerno.

W  tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca czerwca. Okazja do spowiedzi: w czwartek i piątek od godz. 17.00.  Za tydzień kończy się czas, kiedy to nakazana jest spowiedź wielkanocna. Wielu z nas z powodu pandemii nie było u tej spowiedzi; jest okazja by z niej skorzystać. W piątek wieczorem odprawimy Mszę św. zbiorową za zmarłych w miesiącu maju.

We wtorek o godz. 19.00 będą mogli odebrać stroje do I Komunii chłopcy, a o godz.19.40 dziewczęta. Próby przed I Komunią będą od najbliższej środy w porządku następującym: godz. 15.00 – klasa 3 b i d, godz. 16.00 – klasa 3c, a o godz. 17.00- klasa 3a. I w e wtorek i w środę dzieci przychodzą w maseczkach.

PRZYPOMINAMY – od dzisiaj zniesiona jest dyspensa od obowiązku uczestniczenia we Mszy niedzielnej i świątecznej. Wyjątkiem są osoby starsze szczególnie narażone na zakażenie koronawirusem  a także te które czują silny lęk przed zakażeniem. Także przychodźmy już do kościoła, nie ma limitu osób mogących uczestniczyć w nabożeństwie.

Za tydzień przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej – dzień odpustu na Jasnej Górce w Czernie. Suma odpustowa  może już być  odprawiona i  będzie tam o godzinie 11.30. Tamtejszych parafian prosimy o poczynienie przygotowań do odpustu: posprzątanie i ozdobienie kościółka.

W związku z Bożym Ciałem, które przypada za 10 dni informujemy parafian, że odbędzie się ono tylko w obrębie ogrodzenia kościoła. Po sumie o godzinie 11.30 urządzimy uroczystą procesję wokół naszego kościoła. Zapraszamy całą asystę parafialną.