Zesłanie Ducha Świętego, uroczystość

Piotra, Iwa

Duch Święty oświeca nas i wyjaśnia nam głębokość tajemnic Bożej miłości.
bł. Honorat Koźmiński

Dz 2, 1-11 • Ps 104 • Ga 5, 16-25 • J 15, 26-27; 16, 12-15 liturgia dnia

07 czerwca 2020

07.06.2020r. - UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

„Wierzę w Ciebie Boże żywy w Trójcy jedyny prawdziwy”

DZISIAJ – wdniu dzisiejszym przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W filialnym kościółku na Jasnej Górce w Czernie przypada odpust. Suma odpustowa będzie  odprawiona tam o  godz. 11.30 równocześnie z Mszą w kościele parafialnym.

W TYGODNIU – w najbliższy czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, dawne Boże Ciało. W tym dniu, w kościele parafialnym odprawimy Msze według porządku niedzielnego  bez Mszy świętych na filiach. Parafian z filii zapraszamy na sumę. Suma będzie uroczystą Mszą o Eucharystii z kazaniem eucharystycznym. Po mszy pójdziemy w procesji  dwukrotnie wokół naszego kościoła. Zapraszamy na procesję całą asystę parafialną,  druhów strażaków a także dziewczynki do sypania kwiatków, które w zeszłym roku były do I Komunii świętej.

W tym tygodniu wypada:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi królowej,
- w piątek –wspomnienie błogosławionych męczenników Ludwika Rocha Gietyngiera i Maksymiliana Binkiewicza, prezbiterów, pierwszych męczenników Kościoła Częstochowskiego,
- w sobotę – wspomnienie św. Antoniego  z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. Jest to patron ks. biskupa Antoniego Długosza ,będziemy o nim pamiętać w modlitwie.

Msze święte o urodzaje w tym tygodniu odprawimy w porządku następującym: we wtorek o godz.18.00 w parafialnym kościele będzie Msza za parafian ze Szczukocic, a w środę  w kaplicy w Kotkowie o 18.00 będzie Msza o urodzaje dla parafian z Woli Kotkowskiej, Kotkowa Kolonii Kotków i Borzęcina.