Wniebowstąpienie Pańskie, uroczystość

Dominika, Pankracego

Jezus powiedział: „Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do końca świata”.
Mt 28, 20

Dz 1, 1-11 • Ps 47 • Ef 4, 1-13 • Mk 16, 15-20 liturgia dnia

29 grudnia 2012

30.12.2012r. - NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

– przypada w liturgii Święto świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Wstawiennictwu Świętej Rodziny polecamy wszystkie rodziny naszej parafii. Dzisiaj o godz. 16.00  odbędzie się wieczór kolęd i pastorałek „Gorzkowicka Stajenka” i rozdane zostaną upominki dla małych plastyków, których prace wystawione są na wystawie w bocznej nawie kościoła . Na  Mszy wieczornej zaśpiewa kolędy chór Cantores.

W TYGODNIU – jutro, w ostatni dzień starego roku, odprawimy o godz.  17.00.  Mszę św. dziękczynną za wszystkie łaski minionego roku, odprawimy nabożeństwo przebłagalne przed wystawionym Najświętszym Sakramentem i podamy statystykę roczną z życia naszej parafii. Zapraszamy. We wtorek najbliższy 1 stycznia przypada  w liturgii Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Pokoju. W Nowy Rok odprawimy Msze święte według porządku niedzielnego łącznie z filiami. Zaraz po Nowym Roku mamy I czwartek, piątek i sobotę nowego miesiąca. W I piątek wyjątkowo odprawimy Msze święta wieczorną poprzedzoną godzinną spowiedzią od godz.16.00 dla tych, którzy odprawiają I piątki. Stałych chorych z sakramentami odwiedzimy dopiero w lutym .Teraz odwiedzimy ich po kolędzie. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Na wszystkich Mszach świętych będzie poświęcenie kredy, kadzidła i wody, którą możemy zabrać do domów na trwającą kolędę. Tuż po Mszy o godz. 10.15 nasza gorzkowicka orkiestra dęta wykona koncert kolęd. Dlatego sumę opóźnimy o kilkanaście minut. Zapraszamy na ten koncert.

PRZYPOMINAMY – z przyjemnością informujemy, że obserwujemy dynamiczny przyrost zainteresowania stroną internetowa naszej parafii. W tym roku odwiedzono ją 60.280 razy, a przed rokiem 29.600 razy. Tak więc średnio odwiedza ją 165 internautów dziennie. Od kilku miesięcy dostępny jest też nasz fanpage  na portalu Facebook. Jak zapowiadaliśmy przed tygodniem taca dzisiejsza jest przeznaczona na spłatę gazu ziemnego którym ogrzewamy nasz kościół. Dziękujemy za złożone ofiary.

Porządek wizyty duszpasterskiej w najbliższym tygodniu:

Poniedziałek 31 grudnia, godz. 9.00
Sobakówek - pierwszy ksiądz
Grabostów - drugi ksiądz
Ryszardów - trzeci ksiądz

Środa 2 stycznia, godz. 9.00
Kolonia Plucice - pierwszy ksiądz, od Krzemieniewic
Plucice - dwóch księży po obu stronach wsi od Gorzkowic

Czwartek 3 stycznia, godz. 9.00
Szczukocice - dwóch księży po obu stronach wsi. Jeden ksiądz zacznie kolędę o godz. 9.00 a drugi wyjątkowo o godz. 10.00.

Piątek 4 stycznia, godz. 9.00
Bujnice wieś i Bujnice Kombinat - jeden ksiądz
Bujniczki - drugi ksiądz - od strony Gorzkowic
Bujniczki i Pieńki Gorzkowskie - trzeci ksiądz

Sobota, 5 stycznia, godz. 9.00
Szczepanowice i Kolonia Bujnice - pierwszy ksiądz
Żuchowice - drugi ksiądz

Uwaga: Prosimy o pojazdy po księży na kilka minut przed zapowiedzianą godziną kolędy.