św. Marka, ewangelisty, święto

Marka, Jarosława

Przyjaźń jest jak dające cień drzewo, pod którym szukam wytchnienia.
Samuel Taylor Coleridge

1 P 5, 5b-14 • Ps 89 • Mk 16, 15-20 liturgia dnia

05 listopada 2020
Nowe zasady bezpieczeństwa - COVID 19

Od soboty 7 listopada 2020r. w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa w związku z trwającą pandemią COVID 19. Zmiany te dotyczą również uroczystości religijnych.

W kościele na nabożeństwie może przebywać jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni. To znaczy, że u nas dopuszczalna liczba wiernych w kościele to 60 osób.

Miejsca siedzące w kościele zajmujemy tak, aby zachować jak największy dystans pomiędzy poszczególnymi osobami.

Do Komunii Świętej podchodzimy dwoma rzędami zachowując stosowny dystans.

W kościele, kaplicy cmentarnej oraz na cmentarzu należy bezwzględnie nosić maseczki.

Od 17 października 2020r. Ksiądz Arcybiskup udziela dyspensy od obowiązku udziału w Mszy niedzielnej dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji i osób które czują wielką obawę przed zarażeniem.