Marzeny, Klaudiusza

Bóg jest zawsze w pobliżu ludzi okazujących sobie miłość.
Johann Heinrich Pestalozzi

01 listopada 2020

01.11.2020r. - UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

– przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w parafii jest niedzielny łącznie z filiami. Ani dziś ani jutro nie ma żadnych nabożeństw i Mszy świętych na cmentarzu. Zresztą cmentarze do wtorku są na zarządzenie władz świeckich zamknięte. Odwiedźmy groby naszych bliskich w któryś dzień najbliższego tygodnia.

W TYGODNIU – jutro przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli dawny Dzień Zaduszny. Msze w parafialnym kościele będą w godzinach 7:00, 9:00 i 17:00.Po Mszy świętej o godz.9.00 będzie procesja po kościele z wypominkami jednorazowymi. Wieczorowa Msza będzie poprzedzona różańcem i wypominkami oktawalnymi. Takie nabożeństwo będzie przez osiem dni od 2 listopada. Zapraszamy na nie serdecznie. Nabożeństwa te ze względu na trwającą pandemię będziemy również transmitować za pośrednictwem naszego kanału w serwisie You Tube.

W nadchodzącym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca listopada. Z tej racji będzie spowiedź w czwartek dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania a w I piątek dla wszystkich chętnych zwłaszcza dla dzieci klas IV po I Komunii świętej. W oba te dni spowiedź będzie od godziny 16:00

PRZYPOMINAMY – od 1 do 8 listopada można zyskać codziennie pod zwykłymi warunkami odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza. Odpust ten można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

Ciągle przyjmujemy na wypominki. Dziś czytamy jeszcze stare wypominki, od przyszłej niedzieli będziemy czytać już nowe.

Dziś transmitujemy na łączach internetowych dwie Msze Święte z naszego kościoła – z godz. 9:00 i 11:30