Marzeny, Klaudiusza

Bóg jest zawsze w pobliżu ludzi okazujących sobie miłość.
Johann Heinrich Pestalozzi

15 listopada 2020

15.11.2020r. - XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

- ubogaceni Bożymi darami: łaską wiary, ofiarą Chrystusa i błogosławieństwem, pomnażajmy te duchowe dobra, byśmy byli gotowi na spotkanie z Chrystusem, gdy przyjdzie przy końcu czasów. Pomnażajmy także talenty doczesne, by nasze życie i praca służyły także innym i pomagały im spotkać Chrystusa. Chrześcijanin swą wiarą ma służyć całej ziemi, służyć także niewierzącym, ukazując nadprzyrodzone wartości życia.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
- wtorek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
- środa wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy - Bł.  Karolina jest głównym patronem KSM-u i młodzieży polskiej. Polecajmy w naszych modlitwach tych, którym ona patronuje
- piątek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
- sobota wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

PRZYPOMINAMY – w przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela w roku kościelnym. Po sumie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa  oraz akt uznania Jezusa Chrystusa za naszego Pana i Króla.  Za dwa tygodnie rozpoczyna się czas Adwentu – przygotujmy nasze serca na przyjście Zbawiciela.