Marzeny, Klaudiusza

Bóg jest zawsze w pobliżu ludzi okazujących sobie miłość.
Johann Heinrich Pestalozzi

06 grudnia 2020

06.12.2020r. - II NIEDZIELA ADWENTU

– rozpoczynalibyśmy trzydniowe rekolekcje adwentowe. Niestety z powodu koronawirusa  i limitu wiernych na mszach świętych, rekolekcji nie będzie. W dni powszednie adwentu odprawiamy Roraty – Mszę do Matki Bożej. Nie gubmy starych zwyczajów adwentowych, jak choćby przychodzenia na roraty z lampionami przez dzieci. Zachęcamy do tego.

Zapowiadane przez nas sobotnie nabożeństwo adwentowe od przyszłej soboty będzie przełożone na godzinę 17.45

Rozprowadzamy przy parafii świece w ramach akcji „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Świece można nabyć przy wyjściu w kościele oraz w zakrystii; za małą świecę ofiara 7 zł, za dużą 15 zł. Pomagamy w ten sposób dzieciom z ubogich rodzin.

W TYGODNIU – w najbliższy wtorek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Dodatkowa Msza św. w tym dniu będzie odprawiona o godz. 9.00.

Opłatki wigilijne roznoszone będą w tym tygodniu w następującym porządku:
- Poniedziałek - ul. 1000 - lecia. Galla Anonima i Łokietka,
- Wtorek - 3-Maja, Piotrkowska,
- Środa - Grabostów, ul. Zielona, Kazimierza Wielkiego,
- Czwartek - Żuchowice, ul. Kościelna i Działkowa,
- Piątek - Kolonia Żuchowice, Zygmunta Starego św. Jadwigi, Jana Kazimierza,
- Sobota - ul. Przemysłowa, Jaśminowa, Akacjowa, Bloki oraz ul. Chrobrego i św. Wojciecha.

PRZYPOMINAMY – mamy jeszcze w sprzedaży za 27 zł w formie dużej książki KALENDARZE ROLNIKÓW na 2021 r. Może to być dobry prezent mikołajkowy lub pod choinkę.

Mamy od kilku już lat zwyczaj zbierania darów dla ubogich tuż przed Bożym Narodzeniem W tym roku zbiórka darów  to jest niepsującej się żywności. artykułów chemicznych oraz nowej odzieży/czapki, rękawiczki, spodnie/ używane kurtki zbierzemy w ramach IV Światowego Dnia Ubogich i przekażemy do Caritas. Swoje dary składamy dziś i przez cały tydzień łącznie z przyszłą niedzielą do koszów wystawionych w przedsionku kościoła.

W piątek zaczęliśmy wywozić śmieci ze śmietników cmentarnych. Opróżniliśmy mały boks. Trochę się ta akcja opóźniła ze względu na listopadową chorobę ks. proboszcza. Jutro wywozimy resztę śmieci. Drodzy parafianie, wiecie, że wywóz śmieci w takiej ilości jak z naszego cmentarza jest bardzo drogi. Płacimy ok. 10 tys. zł. Dlatego parafia zwraca się z prośbą do parafian o złożenie większej ofiary na tacę za tydzień i za dwa tygodnie z przeznaczeniem na ten cel. Z góry „Bóg zapłać” za ofiarność.