Marzeny, Klaudiusza

Bóg jest zawsze w pobliżu ludzi okazujących sobie miłość.
Johann Heinrich Pestalozzi

12 grudnia 2020

13.12.2020r. - III NIEDZIELA ADWENTU

– w minionym tygodniu wywieźliśmy śmieci z naszego cmentarza. Ten wywóz jest bardzo drogi. Dlatego taca dziś i za tydzień jest przeznaczona na zapłatę za ten transport. Dziękujemy z góry za ofiarność. Dziś jest ostatni dzień składania darów na biednych, które rozprowadzi diecezjalna Caritas.

W  TYGODNIU – jutro w liturgii przypada wspomnienie św. Jana od krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
W najbliższy piątek o godz. 17.00 odprawimy Mszę zbiorową do Miłosierdzia Bożego Msza będzie połączona z odmówieniem koronki do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy.
W przyszły poniedziałek planujemy odwiedzić chorych parafii w ich domach i przywieźć im sakramenty święte. Ponieważ dawno nie byliśmy u chorych trzeba ustalić ich nową listę. Przez cały nadchodzący tydzień przyjmujemy zapisy chorych w kancelarii i zakrystii.

PRZYPOMINAMY – zachęcamy do nabywania świec w ramach akcji CARITAS - pomocy dzieciom z rodzin ubogich. Świece można nabyć  w zakrystii i w kancelarii. Zakup takich świec ozdobi wigilijny i świąteczny stół i będzie równocześnie dobrym uczynkiem wobec ubogich. Mamy jeszcze sporo tych świec ale sądzimy, że wszystkie powinny się rozejść.
Zapraszamy gorąco wszystkich parafian do uczestnictwa w Roratach – Mszy adwentowej o Matce Bożej.
Zachęcamy do spowiedzi adwentowej przed Bożym Narodzeniem. Okazja do spowiedzi na każdej Mszy świętej. W przyszłym tygodniu będą dłuższe, dwugodzinne dyżury w konfesjonale aby wszyscy zdążyli wyspowiadać się na Boże Narodzenie

W tym tygodniu opłatki będą roznoszone według następującej kolejności:
Poniedziałek – ul. Warszawska, Łąkowa, Bujnice Kombinat, Słowackiego, Kwiatowa, Nowa.
Wtorek – ul. Rynek, Cmentarna, Żabia, Ogrodowa, Polna.
Środa – Kolonia Bujnice, Wieś Bujnice, Blok Bujnicki.
Czwartek – ul. Częstochowska.