Zyty, Teofila

To, kim jesteś, to Boży dar dla ciebie. To, kim się stajesz, to twój dar dla Boga.
Hans Urs von Balthasar

09 stycznia 2021

10.01.2021r. - ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

„Ten jest Syn mój umiłowany,
w Tobie mam upodobanie”/ Łk 3, 22/

DZISIAJ – przypada Święto Chrztu Pańskiego. Niech ten dzień będzie dla nas okazją do przypomnienia sobie spraw związanych z sakramentem chrztu świętego. Przypominamy, że w naszej parafii chrztów udzielamy w pierwszą niedzielę miesiąca na sumie i w trzecią sobotę miesiąca po Mszy św. wieczornej. Rodzice chrzestni mają być świadkami wiary dziecka dlatego mają sami być w wierze katolickiej utwierdzeni i mają według niej żyć. Dlatego mają być po bierzmowaniu a jeśli żyją w małżeństwie to ma to być związek kościelny, przez Kościół pobłogosławiony. Wybierajmy dla dzieci imiona świętych i imiona biblijne, by miały w życiu świętych patronów, nie kierujmy się  w tym tylko świecką modą.

W TYGODNIU – od jutra w liturgii mamy już czas zwykły w ciągu roku. Msze święte zamiast kolędy o Boże błogosławieństwo będą w tym tygodniu odprawione:
- poniedziałek o godz. 17.00 – Za mieszkańców Ryszardowa i Szczukocic
- sobota o godz. 16.00 – Za mieszkańców Bujniczek
Piątek najbliższy jest trzecim w miesiącu i poświęcony jest Miłosierdziu Bożemu. O godz. 17.00 odprawimy Mszę św. zbiorową za zmarłych. Odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.

PRZYPOMINAMY – kto by jeszcze z parafian chciał, aby jego dom odwiedzić po kolędzie i pobłogosławić , może to uczynić przez cały ten tydzień.