Marzeny, Klaudiusza

Bóg jest zawsze w pobliżu ludzi okazujących sobie miłość.
Johann Heinrich Pestalozzi

17 stycznia 2021

17.01.2021r. - II NIEDZIELA ZWYKŁA

– mamy już drugą niedziele zwykłą w ciągu roku. Choć w liturgii minął już czas Bożego Narodzenia, śpiew kolęd i dekoracje bożonarodzeniowe zachowujemy do 2 lutego. Dzisiaj przy remizie OSP w Gorzkowicach w godz.10-13 odbędzie się akcja Honorowego Krwiodawstwa.

W TYGODNIU – jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który trwa do 25 stycznia. Chrześcijanie podzieleni są na trzy wielkie rodziny –katolików, prawosławnych i protestantów. Od kilkudziesięciu lat trwa dążenie do zjednoczenia rozbitych chrześcijan. Ten ruch nazywa się ekumenią. Nasze środowisko jest jednolite pod względem wyznania. Więc w tym tygodniu będziemy się modlić o jedność w sąsiedztwach i naszych rodzinach.

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada :
- we wtorek -  wspomnienie św. Józefa Pelczara, biskupa
- w czwartek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

Msze święte zamiast „kolędy” będą w tym tygodniu odprawione według porządku:
- poniedziałek – za parafian z Bujnic,  Kombinatu Bujnice i Bujnice Bloku
- wtorek – za parafian ze Sczepanowic i Kolonii Bujnice
- środa – za parafian  z ul. Warszawskiej, Łąkowej i Przedborskiej
- piątek – za parafian z Bukowiny, ul. Leśnej i Leonów

PRZYPOMINAMY – po śmierci księdza Jana Antoniaka ks. Arcybiskup Wacław Depo mianował ks. Ryszarda Bryłkę administratorem parafii Krzemieniewice. Oznacza to, że parafia Krzemieniewice nie będzie mieć duszpasterza mieszkającego na miejscu, rządcą tej parafii będzie ks. Ryszard Bryłka.
Taki los czeka szereg innych małych parafii. W diecezji nie ma już rezerw kapłańskich, Ksiądz Biskup nie już kim obsadzać parafii. W duszpasterstwie w Krzemieniewicach pomoże nam na pewno minowany rezydentem w Gorzkowicach ks. Sławomir  Porębski misjonarz z Kazachstanu, który czeka na możliwość wyjazdu na misje do Nowej Gwinei. Witamy go serdecznie.
Parafianie z Krzemieniewic niech zgłaszają się z wszystkimi sprawami do mnie. Kancelaria parafii Krzemieniewice będzie w Gorzkowicach. Wywieszam w gablocie numer telefonu komórkowego by łatwiej było się nam się porozumieć. Będziemy chcieli w najbliższym czasie odprawić zaległe Msze święte.