Marzeny, Klaudiusza

Bóg jest zawsze w pobliżu ludzi okazujących sobie miłość.
Johann Heinrich Pestalozzi

24 stycznia 2021

24.01.2021r. - III NIEDZIELA ZWYKŁA

– z inicjatywy papieża  obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego. Pamiętajmy o częstym sięganiu po Słowo Boże, po Biblię.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
- w poniedziałek święto Nawrócenia św. Pawła,
- we wtorek wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa,
- w czwartek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

Msze święte zamiast kolędy z prośbą o Boże błogosławieństwo w najbliższym tygodniu  będą odprawiane w porządku następującym:
- w poniedziałek za parafian z ulicy Przemysłowej
- w czwartek za parafian z ul. Kościelnej, Dolnej, Polnej i Działkowej
- w piątek za mieszkańców ulic: Jaśminowej, Akacjowej i Wiśniowej
- w przyszłą niedzielę za parafian osiedla za cmentarzem, część stara do ul. św. Wojciecha włącznie.

PRZYPOMINAMY – dzisiejsza niedziela została  ogłoszona  Dniem Solidarności z Chorwacją, którą  ostatnio nawiedziło trzęsienie ziemi. Dlatego zbieramy po Mszach świętych ofiary pieniężne z przeznaczeniem na poszkodowanych.
Firma Green Office Ecologic wraz z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie przeprowadzają zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odbiór tego sprzętu będzie w naszej parafii 11 lutego. Sprzęt składujemy po tarasem przy plebani.
Ktoś wrzucił do śmietnika cmentarnego cztery duże opony. Nie wiemy, co o tym myśleć. Trzeba tylko ubolewać  na bardzo złe manierach sprawcy  i nad jego bardzo złym wychowaniem!