Zyty, Teofila

To, kim jesteś, to Boży dar dla ciebie. To, kim się stajesz, to twój dar dla Boga.
Hans Urs von Balthasar

07 marca 2021

07.03.2021r. - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

W TYGODNIU
– jutro Międzynarodowy Dzień Kobiet. Naszą modlitwą otoczymy wszystkie niewiasty.

W sobotę święto papieskie. Pochodzący z Buenos Aires  kardynał Jorge Mario Bergoglio został wybrany na papieża 13III.2013r., po rezygnacji z urzędu papieża Benedykta. Przybrał imię „Franciszek”. Za tydzień we wszystkich kościołach będą wezwania błagane za papieża Franciszka. U nas we Mszy wieczornej hymn dziękczynny „Ciebie Boga Wysławiamy" po modlitwie po Komunii świętej.

Za tydzień w naszej parafii rozpoczną się trzydniowe wielkopostne rekolekcje. Nie będzie Mszy na filiach; parafian z filii przez łączność z macierzystą parafią zapraszamy w tym dniu do kościoła w Gorzkowicach. Za tydzień Msze św. jak w każdą niedzielę. Weźmy gorliwy udział w tych rekolekcjach. W przyszły poniedziałek lub wtorek przystąpmy do wielkanocnej spowiedzi; nie odkładajmy spowiedzi  na  później. W rekolekcje mamy możliwość wyboru spowiednika. Nie ma rekolekcji szkolnych z powodu pandemii.

PRZYPOMINAMY – za tydzień o godzinie 16.30 w kościele zebranie rodziców dzieci pierwszo-komunijnych.

Na kwiaty do Bożego Grobu zostały złożone następujące ofiary:
- ul. Łokietka - 135 zł.  Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym te ofiary.