Zyty, Teofila

To, kim jesteś, to Boży dar dla ciebie. To, kim się stajesz, to twój dar dla Boga.
Hans Urs von Balthasar

02 maja 2021

02.05.2021r. - V NIEDZIELA WIELKANOCY

– w dzisiejszym po Mszy wieczornej odprawimy kolejne nabożeństwo majowe. Odprawiać je będziemy cały miesiąc po mszy wieczornej. Dzisiaj po majowym zebranie rodziców dzieci od I Komunii świętej.

W TYGODNIU – poniedziałek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski. Dzień modlitw za Ojczyznę i rodaków na emigracji. Po sumie odnowimy milenijny akt oddania Polski N.M.P. Jutro odprawimy Msze św. w godzinach 7.00, 9.00, 11.30 i 17.00.
Wywieśmy jeszcze na dziś i jutro flagę na naszej posesji, jeśli tego jeszcze nie uczyniliśmy.
Czwartek jest pierwszym w miesiącu i wypada w nim też święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
Piątek jest pierwszym w tym miesiącu. Okazja do spowiedzi dla odprawiających pierwsze piątki  i wszystkich chętnych będzie od godz. 17.00. Msza w pierwszy piątek będzie zbiorową za zmarłych w miesiącu kwietniu.
W sobotę wypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

PRZYPOMINAMY – przypominamy, że Msze o urodzaje i Boże błogosławieństwo dla poszczególnych wiosek odprawiamy w kościele. W tym tygodniu taka Msze będzie w środę za Gorzkowiczki. Prosimy o zebranie ofiary za tę intencje mszalną.
W dzisiejszej NIEDZIELI jest artykuł poświęcony naszej parafii pt. :”Dali najwięcej’. Chodzi o powołania kapłańskie. Artykuł powstał po tym jak w zeszłą niedzielę ks. biskup Andrzej Przybylski na sumie dziękował i modlił sił się o powołania w naszej parafii. Artykuł opatrzony jest zdjęciami. Zachęcamy do kupna i poczytania NIEDZIELI. Mamy jej trochę więcej.

KOTKÓW
– doroczny odpust ku czci Matki Bożej Fatimskiej w Kotkowie w tym roku przypada w przyszły czwartek. Suma odpustowa odprawiona będzie o godz.17.00.