Zyty, Teofila

To, kim jesteś, to Boży dar dla ciebie. To, kim się stajesz, to twój dar dla Boga.
Hans Urs von Balthasar

16 maja 2021

16.05.2021r. - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

– obchodzimy święto Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy o godz.9.00 i 11.30 będzie uroczystość I Komunii świętej. Msze św. na filiach o normalnej porze.
Cieszymy się z doprowadzenia do I Komunii świętej dzieci klas II-ich. Podtrzymujmy w nich ducha pobożności, który w tych dniach zrodził się w ich duszach. Niech rodzice i ich chrzestni dalej otaczają ich religijną troską, pomogą im odprawić po I Komunii 9 pierwszych piątków miesiąca w przyszłym roku szkolnym. Dziękujemy tym rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w życie naszej parafialnej wspólnoty, zadbali o czystość i ład w naszym kościele, który jest naszym wspólnym domem. Wyrażamy wdzięczność tym, którzy podjęli się jakichkolwiek funkcji w przygotowanie I Komunii świętej.  Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za dar dla parafii – komplet obrusów na boczne ołtarze i trzy nowe ornaty z Sercem Pana Jezusa. Bardzo dziękuję ks. Piotrowi za katechizację dzieci i przygotowanie dzisiejszej liturgii. Po Mszy zrobimy sobie wspólne , pamiątkowe zdjęcie. Od jutra zaś, dzieci będą mieć tzw. „biały tydzień” – przychodzić będą w liturgicznych strojach komunijnych na nabożeństwo o godz. 18.00.

W  TYGODNIU – zapraszamy parafian w środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i do św. Józefa.
W środę około godz. 19.00 dotrze do parafii piesza pielgrzymka z Łowicza, ale nie będzie nocować w Plucicach z powodu pandemii.
Piątek w tym tygodniu jest trzecim w miesiącu, odprawimy wtedy nowennę do Miłosierdzia Bożego i Mszę zbiorową za zmarłych.

PRZYPOMINAMY – w tym tygodniu Msze św. o urodzaje będą sprawowane: we wtorek - Ryszardów; w czwartek - Plucic; w sobota - Kol. Plucice.
Za dwa tygodnie obchodzić będziemy doroczny odpust ku czci Trójcy Przenajświętszej  w Czernie, na Jasnej Górce. Suma będzie tam odprawiona o godz. 11.30. Prosimy tamtejszych parafian o przygotowanie kaplicy i posiłku odpustowego.
Dzisiaj obchodzimy odpust ku czci św. Izydora Oracza w Krzemieniewicach. Suma odpustowa odprawiona tam będzie o godzinie 15.00.