Marzeny, Klaudiusza

Bóg jest zawsze w pobliżu ludzi okazujących sobie miłość.
Johann Heinrich Pestalozzi

23 maja 2021

23.05.2021r. - NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

„Przybądź Duchu Święty”

DZISIAJ – przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres wielkanocny, a zaczyna się czas zwykły w ciągu roku.

W TYGODNIU – jutro drugi dzień „Zielonych Świąt” – święto NMP Matki Kościoła.
W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada też w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłan, a w sobotę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

Msze święte o urodzaje będą w tym tygodniu odprawione w następującym porządku:
- w poniedziałek za Szczepanowice
- w czwartek za Bujnice,
- w piątek za Szczukocice,
- w sobotę w kaplicy w Czernie o godz. 17.00 za Sobakówek.

PRZYPOMINAMY – za tydzień przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej – dzień odpustu na Jasnej Górce w Czernie. Suma odpustowa  będzie tam odprawiona o godzinie 11.30. Tamtejszych parafian prosimy o poczynienie przygotowań do odpustu: posprzątanie i ozdobienie kościółka.

W związku z Bożym Ciałem, które przypada za 10 dni informujemy parafian, że odbędzie się ono tylko w obrębie ogrodzenia kościoła. Po sumie o godzinie 11.30 urządzimy uroczystą procesję wokół naszego kościoła. Urządzimy cztery ołtarze eucharystyczne w czterech rogach kościelnego placu. Przygotują je:
- pierwszy ołtarz: parafianie z ul. Kościelnej,
- drugi ołtarz: parafianie osiedla za szkołą i ul. Szkolnej,
- trzeci ołtarz: parafianie z ul. Warszawskiej i ul. Łąkowej,
- czwarty ołtarz: przygotują go parafianie z ul. Przedborskiej i Rynku.

Przypominamy parafianom, że do przyszłej niedzieli należy według prawa kościelnego odbyć spowiedź wielkanocną nakazaną raz w roku. Także, kto tego obowiązku jeszcze nie spełnił, niech to uczyni w tym tygodniu.

W związku z odpustem na Jasnej Górce Msza św. w Kotkowie za tydzień będzie odprawiona o godzinę później, to jest o godzinie 15.00.