św. Józefa, rzemieślnika • Święto Pracy

Józefa, Filipa

Gdzie praca, porządek i wierność, tam nie brakuje nigdy radości.
Luc de Clapiers Vauvenargues

27 czerwca 2021

27.06.201r. - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU
– w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada:
- w poniedziałek wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
- we wtorek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła; Msze św. w tym dniu będą odprawione w godzinach: 7:00; 9:00; i 18:00.Taca z tego dnia jest świętopietrzem czyli darem dla Stolicy Apostolskiej.
W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca lipca. Spowiedź dla chętnych w piątek od godziny 17:30

PRZYPOMINAMY – udającym się na wakacje i letnie urlopy życzymy miłego odpoczynku. Odpoczywajmy zawsze z Bogiem nigdy nie łamiąc Bożych przykazań i pamiętając o niedzielnej Eucharystii. Dyspensa od uczestniczenia we Mszy św.  została zniesiona z dzisiejszym dniem. Teraz więc nie uczestnicząc we Mszy św. zaciągamy ciężką winę moralną.

Zachęcamy do nabycia i poczytania prasy katolickiej: dzisiejszego numeru naszej NIEDZIELI.

Od przyszłej niedzieli w związku z urlopami księży  nie będzie przez całe wakacje  w niedziele Mszy św. o godz. 10.15, a na filiach przez wakacje będą Msze św. co drugą niedzielę. Za tydzień będzie  Msza św. na Jasnej Górce, ale nie będzie Mszy w Kotkowie.

Nasz ksiądz rezydent Sławomir Porębski kończy u nas pracę z dniem 1 lipca i jedzie na misje do Papui Nowej Gwinei.

Podczas wakacji spowiedź w dni powszednie nie będzie na Mszy świętej ale 15 minut przed Mszą.

Odnośnie naszej pielgrzymki parafialnej. Po rozważeniu wszystkich możliwości postanowiliśmy, że zachowamy i w tym roku formułę pielgrzymki z zeszłego roku. To znaczy, że 16 lipca podjedziemy wcześnie rano autokarami do Mirowa , a stamtąd podejdziemy już pieszo na Jasną Górę. Przyjmujemy już zapisy na pielgrzymkę.