Zyty, Teofila

To, kim jesteś, to Boży dar dla ciebie. To, kim się stajesz, to twój dar dla Boga.
Hans Urs von Balthasar

18 lipca 2021

18.07.2021r. - XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU
– w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada:
- w czwartek – święto św. Marii Magdaleny
- w piątek – święto św. Brygidy, zakonnicy
- w sobotę – wspomnienie św. Kingi dziewicy
W przyszłą niedzielę po Mszach o godzinie 9.00 i 11.30 będzie błogosławieństwo wszystkich pojazdów mechanicznych i modlitwa za kierowców i wszystkich podróżujących za wstawiennictwem św. Krzysztofa, którego wspomnienie liturgiczne  będzie przypadać w tym dniu. Będziemy prosić Boga by nam błogosławił i ustrzegł od wszelkich niebezpieczeństw w czasie jazdy i podróży. Niech kierowcy od razu po Mszy Świętej udadzą się do swoich pojazdów, a podjadą swymi pojazdami jak najbliżej kościoła.

PRZYPOMINAMY – w miniony czwartek odbyliśmy jednodniową pielgrzymkę na Jasną Górę. Skróconą ze względu na panująca jeszcze pandemie koronawirusa. Dziękujemy wszystkim uczestnikom  za podjęty trud i żywe świadectwo wiary.

Przypominamy parafianom, że w każdą środę odprawiamy wieczorem nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa. Pragniemy, aby wszyscy zauważyli jej piękno i skuteczność. Serdecznie wszystkich na tę nowennę zapraszamy.

Zachęcamy  do kupna i poczytania naszego diecezjalnego tygodnika NIEDZIELA