Marzeny, Klaudiusza

Bóg jest zawsze w pobliżu ludzi okazujących sobie miłość.
Johann Heinrich Pestalozzi

12 września 2021

12.09.2021r. - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

– z postanowienia biskupów polskich obchodzimy dzień solidarności z poszkodowanymi a Afganistanie, W ramach tego po Mszach będzie zbiórka ofiar pieniężnych do puszek. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Dziś po Mszy wieczornej będzie spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku szkolnym przygotowują się do I Komunii świętej.

W TYGODNIU – we wtorek  przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu mamy w naszej parafii  dobę eucharystyczną. Mszą św. o 7.00 rozpoczniemy adorację NS. Przyjdźmy chętnie, niech uroczyście wystawiony w monstrancji Pan Jezus, nie będzie w kościele sam. O godzinie 22:00 odprawiona będzie Msza Święta z parafian kończąca czuwanie. Gorąco zapraszamy parafian do wzięcia udziału w czuwaniu, adoracji i Eucharystii ku czci Najświętszego Sakramentu. Plan Adoracji jest wywieszony w gablotach.

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
- w środę - wspomnienie Najśw. Maryi Panny Bolesnej,
- w  czwartek - wspomnienie św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana, biskupa,
- w sobotę święto liturgiczne św. Stanisława Kostki, zakonnika. Św. Stanisław Kostka to patron dzieci i młodzieży. Zapraszamy więc dzieci i młodzież w tym dniu na Mszę wieczorną.

W środę po mszy wieczornej o godzinie 18.30 będzie spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującymi się do sakramentu bierzmowania.

Najbliższy piątek jest trzecim w miesiącu poświęconym Miłosierdziu Bożemu  z tej racji jak co miesiąc odprawimy Mszę Świętą zbiorową za zmarłych.

PRZYPOMINAMY – podajemy dni i godziny spotkań grup duszpasterskim w tym roku katechetycznym:
Krąg biblijny młodzieżowy - w piątki po Mszy św. wieczornej,
Krąg biblijny - w środy po Mszy św. wieczornej,
Ministranci i Lektorzy - w soboty o godz. 9:00,
Scholka dziecięco – młodzieżowa – w soboty godz. 11:00,
Chór parafialny - próby śpiewu - w czwartki o godz. 19:00.