Marzeny, Klaudiusza

Bóg jest zawsze w pobliżu ludzi okazujących sobie miłość.
Johann Heinrich Pestalozzi

26 września 2021

26.09.2021r. - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

– obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Prośmy w tym dniu o zachowanie wiary dla naszych rodaków za granicą.

W TYGODNIU – przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca października. W tych dniach właściwe każdemu dniu nabożeństwo połączymy z różańcem. W czwartek możliwość skorzystania z sakramentu pokuty    i pojednania od godziny 17.30, w piątek też  od godz. 17.30. Zapraszamy na pierwszy piątek szczególnie dzieci po Komunii świętej. Niech rodzice przypomną swym dzieciom o I piątku i przybędą z nimi do kościoła.

Od piątku zaczyna się miesiąc październik. Jest to miesiąc Różańca świętego. Będziemy go odmawiać przed Mszą św. Wieczorną o godz. 17.30. Obowiązkowo będą w nim uczestniczyć dzieci z klas III przed I Komunią świętą. Dzieci te w piątek przed pierwszym nabożeństwem o godzinie 17:00 otrzymają swój pierwszy różaniec w ramach pamiątek pierwszokomunijnych. Zachęcamy wszystkich do uczestniczenia w Różańcu w miesiącu październiku.

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
- Poniedziałek, wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera
- Wtorek wspomnienie św. Wacława męczennik – dzień świętego patrona Arcybiskupa Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego, polecajmy go w naszych prywatnych modlitwach opiece Matki Bożej Częstochowskiej
- Środa, święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
- Czwartek, wspomnienie św. Hieronima prezbitera i dra Kościoła
- Piątek, wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Dziewicy i dr Kościoła
- Sobota, wspomnienie świętych Aniołów Stróżów

PRZYPOMINAMY – w przyszłą niedzielę po sumie odbędzie się religijno-patriotyczny koncert zespołu FAKIRY z Piotrkowa Trybunalskiego. Serdecznie wszystkich zapraszamy.