św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie obowiązkowe • Dzień Flagi RP

Zygmunta, Atanazego

Los człowieka to nic innego jak kroczenie drogą prowadzącą do Boga.
Edmund Husserl

03 października 2021

03.10.2021r. - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

– jest październik i odprawiamy Nabożeństwo Różańcowe. Jest ono pół godziny przed Mszą wieczorną, po nim Msza święta wieczorna. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie.  Obowiązkowo biorą udział w Różańcu dzieci klas III w ramach przygotowania do I Komunii świętej, ale serdecznie zapraszamy na Różaniec i dzieci młodsze i starsze i dorosłych.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,
- we wtorek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej dziewicy,
- w czwartek -  wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej.

Za tydzień 10 października będziemy obchodzić  XXI Dzień Papieski. W dzień ten przeprowadzana jest w całej Polsce zbiórka do puszek na Papieski Fundusz Stypendialny – pomoc wiernych w kształceniu się zdolnej ale niezamożnej młodzieży. Bądźmy hojni  na ten cel.

PRZYPOMINAMY – Wyższe Seminarium duchowne naszej Archidiecezji jak co roku, tak i w tym, zwraca się do nas z prośbą o przeprowadzenie zbiórki płodów ziemi – zboża, ziemniaków i warzyw. Zrobimy taką zbiórkę w ramach tygodnia Miłosierdzia. Prosimy, by ją zorganizowali sołtysi, radni gminni czy inne chętne osoby. Najlepszym dniem tej zbiórki jest sobota, kiedy to większość parafian jest w domach. Zebrane plony ziemi przywozimy w zabudowania plebańskie. Kto nie uprawia ziemi a chce przyjść z pomocą materialną naszemu Seminarium , może złożyć ofiarę pieniężną. Klerycy przyjadą po złożone dary 13 października.

W dniu dzisiejszym przeprowadzamy liczenie wiernych obecnych na Mszy świętej i przystępujących do Komunii świętej. Liczenie wiernych jest potrzebne do statystyk kościelnych.